Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-09| GIS, Mapy, Edukacja, Software, Instytucje

Szkocka metabaza projektów i inicjatyw GI


Wydział Earth Observatory Uniwersytetu w Edynburgu oraz szkockie władze uruchomiły GI Project Registry – stronę internetową, na której rejestrowane są tamtejsze projekty GI (Geographic Information). Serwis www.gisprojects.net pełni rolę repozytorium zawierającego szczegółowe informacje na temat lokalnych inicjatyw, projektów oraz działalności w zakresie GI.

Celem GI Project Registry jest pobudzenie współpracy i zwiększenie wiedzy na temat działań w zakresie informacji geograficznej, co wpłynie na zaoszczędzenie czasu, efektywne wykorzystanie dostępnych źródeł danych i uniknięcie duplikowania projektów. Rejestr jest swego rodzaju oknem pozwalającym na publikowanie wszelkim organizacjom i instytucjom informacji na temat ich własnych inicjatyw. W rejestrze zawarte są dane zawierające m.in.: nazwę projektu, jego krótki opis, kategorię, nazwę jednostki finansującej, obszar działania, datę rozpoczęcia i zakończenia, nazwiska osób do kontaktów, niezbędne adresy itp. Do tej pory w metabazie zarejestrowano ponad 200 różnych inicjatyw. Serwis jest bezpłatny, wymagana jest tylko rejestracja. Z definicji strona nie zawiera informacji o dostępie do zbiorów danych. Tę funkcję pełni metabaza http://www.gigateway.org.uk/, w której zamieszczono szczegółowe informacje dotyczące danych GI z obszaru Wlk. Brytanii.

GI Project Registry jest pierwszym krokiem w tworzeniu podstaw dla Strategii GI w Szkocji („One Scotland – One Geography”), którą w listopadzie ub.r. zainicjowały tamtejsze władze wraz ze szkockim oddziałem AGI (Association for Geographic Information).

JP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS