Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-07-27| Instytucje

Ordnance Survey się restrukturyzuje

Brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey (OS) opublikowała raport ze swojej działalności w okresie od 1 kwietnia 2009 do 31 marca 2010. Te 12 miesięcy upłynęło dla niej przede wszystkim pod znakiem restrukturyzacji.


Ordnance Survey się restrukturyzuje

W analizowanym okresie przychody OS wyniosły 114 mln funtów, czyli o 3 mln mniej niż rok wcześniej. Co ciekawe, pierwszy raz od wielu lat OS zanotowała stratę, która sięgnęła 2,7 mln funtów. Nie jest ona jednak spowodowana złą kondycją finansową, lecz programem restrukturyzacji. Gdyby go nie uwzględniać, agencja zanotowałaby zysk 16,6 mln funtów. Kolejną widoczną zmianą w raporcie są inwestycje. W okresie 2007-08 wyniosły one 17 mln funtów, rok później 31 mln, a w tym roku sięgnęły 46 mln funtów. Wzrost ten spowodowany jest m.in. budową nowej siedziby OS, która powinna być oddana do użytku jeszcze pod koniec tego roku. Pomimo zwiększenia inwestycji, koszty funkcjonowania agencji wzrosły tylko nieznacznie, co jest zasługą wspomnianej wcześniej restrukturyzacji. Jednym z jej założeń jest zmniejszenie zatrudnienia. W ciągu roku z OS odeszło 80 pracowników, co pozwoliło zredukować wydatki na pensje o 7%. W agencji pracują teraz 1292 osoby

Za największy sukces analizowanego okresu agencja uznała uwolnienie wybranych zbiorów danych przestrzennych za pośrednictwem serwisu OpenData. Co ciekawe, jeszcze w listopadzie ubiegłego roku OS była sceptyczna wobec tego pomysłu, tłumacząc, że jego realizacja zwiększy koszty jej funkcjonowania jednocześnie zmniejszy przychody. Dane uwolniono 1 kwietnia br. O tym, czy ten pesymistyczny scenariusz się sprawdzi, przekonamy się więc dopiero w kolejnym raporcie Ordnance Survey.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS