Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-07-08| GNSS, Instytucje

Jak okiełznać sygnały GNSS?

Za 10 lat nad Pacyfikiem orbitować będzie ponad 100 satelitów GNSS. Jak skutecznie wykorzystać emitowane przez nie sygnały? Na to pytanie ma odpowiedzieć 5-letnia kampania pomiarowa Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA).


Jak okiełznać sygnały GNSS?

Zagadnienie interoperacyjności systemów GNSS już od wielu lat jest popularnym tematem wielu teoretycznych rozpraw. Jak zauważa portal „Inside GNSS", brakuje jednak w tej kwestii praktycznych doświadczeń. Już wkrótce ten stan rzeczy ma zmienić projekt „Multi-GNSS Demonstration Campaign" realizowany przez JAXA na obszarze wschodniej Azji i Pacyfiku. Jego głównym celem będzie zbadanie korzyści i szans płynących z wykorzystania kilku systemów nawigacji satelitarnej w różnych dziedzinach życia i gospodarki. Teren eksperymentów nie jest dobrany przypadkowo. Już wkrótce nad tym obszarem dostępne będą sygnały z największej liczby systemów nawigacji satelitarnej: GPS, GLONASS, Galileo, a także Compass, QZSS oraz IRNSS. Jak pokazują symulacje JAXA, lokalnie, 30 stopni powyżej horyzontu widocznych będzie nawet 35 satelitów GNSS (patrz mapa obok).

Podczas organizowanych w styczniu br. w Bangkoku warsztatów na temat GNSS japoński projekt wsparło 195 uczestników z 18 krajów. JAXA zaprasza wszystkie chętne organizacje, firmy i osoby do współudziału w przedsięwzięciu.

Strona projektu Multi-GNSS Demonstration Campaign

Źródło: ?Inside GNSS?


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS