Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-06-11| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Imprezy

Geodeci-doktoranci dyskutowali na AGH

W dniach 28-29 maja w Krakowie odbyło się III Ogólnopolskie Seminarium Doktorantów Dyscypliny Geodezja i Kartografia. Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej na dwa dni stał się miejscem wymiany myśli młodych reprezentantów nauki z całego kraju.


Geodeci-doktoranci dyskutowali na AGH

W spotkaniu pod patronatem przewodniczącego Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk prof. Marcina Barlika (zorganizowanym przez WGGiIŚ AGH oraz Komisję ds. Edukacji w Geodezji przy Komitecie Geodezji PAN) udział wzięło 22 doktorantów z sześciu uczelni mających możliwość kształcenia na studiach III stopnia (AGH w Krakowie, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olszynie, Wojskowa Akademia Techniczna). Wygłosili oni 19 referatów.

Tematyką seminarium były aktualne problemy geodezji i kartografii. Obrady odbyły się w czterech sesjach. W pierwszej omawiano zagadnienia dotyczące geodezji inżynieryjnej oraz geodezji górniczej. Druga dotyczyła katastru i gospodarki nieruchomościami, jednak prawie połowa wystąpień oscylowała wokół zagadnień fotogrametrycznych. Drugiego dnia przeważała natomiast fotogrametria wspomagana przez systemy informacji o terenie. Po raz kolejny okazało się, że to w tej dziedzinie młodzi naukowcy najczęściej upatrują miejsce dla siebie.

Seminarium zakończył i podsumował prof. Stefan Cacoń, członek Komisji ds. Edukacji w Geodezji PAN. Obecni na spotkaniu profesorowie podkreślali wysoki poziom zaprezentowanych badań, umiejętność przedstawiania wyników swojej pracy oraz zdolność prowadzenia dyskusji. Ich zdaniem całe środowisko geodezyjne może być spokojne o przyszłość ośrodków naukowo-dydaktycznych. Wśród uczestników seminarium bez wątpienia znajdą się osoby, które w przyszłości zadbają nie tylko o rozkwit geodezji jako dyscypliny badawczej, ale także o rozwój szkół wyższych kształcących geodetów we wszystkich specjalnościach.

Prowadzone podczas krakowskiego spotkania polemiki będą na pewno źródłem inspiracji do dalszej pracy młodych uczonych i przynajmniej częściowo przyczynią się do powstania ciekawych prac naukowych, a w przyszłości także zajmujących dysertacji.

Źrodło: Agnieszka Bieda (WGGiIŚ AGH)


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS