wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-05-28| Geodezja, GIS, Prawo, Instytucje

Jaka jest zgodność polskiej IIP z INSPIRE?

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii opublikowano wczoraj (27 maja) raport dotyczący stanu implementacji dyrektywy INSPIRE na grunt krajowy. Do jego sporządzenia do 15 maja br. zobowiązane zostały wszystkie kraje Wspólnoty.


Jaka jest zgodność polskiej IIP z INSPIRE?

Zgodnie z ustawą o infrastrukturze informacji przestrzennej za monitorowanie i sprawozdawczość w odniesieniu do konkretnych zbiorów danych odpowiada 12 tzw. organów wiodących. Każdy z nich ma składać raporty cząstkowe do Krajowego Punktu Kontaktowego, czyli Głównego Geodety Kraju, który przygotowuje dla Komisji Europejskiej opracowanie zbiorcze wraz ze sprawozdaniem. Zgodnie z wymogami INSPIRE wyniki dotyczące zgodności mają być aktualizowane przynajmniej raz na rok. Sprawozdanie musi być natomiast przedkładane KE co trzy lata.

Opublikowane przez GGK dane obejmują okres od 9 czerwca do 31 grudnia 2009 roku. Poniżej prezentujemy zamieszczone w raporcie wskaźniki zgodności polskich metadanych, zbiorów i usług danych przestrzennych z wymaganiami dyrektywy INSPIRE. Metody obliczania poszczególnych rubryk objaśnione są w dokumencie Komisji Europejskiej.

METADANE ZBIORY DANYCH USŁUGI
SZCZEGÓŁOWE WSKAŹNIKI ZGODNOŚCI [%]
Zbiory danych
Aneks 1 8 8
Aneks 2 40 0
Aneks 3 0 0
Usługi
Przeszukiwania 20
Przeglądania 0
Pobierania 0
Transformacji 0
Wywoływania 0
WSZYSTKIE 17 8
OGÓLNE WSKAŹNIKI ZGODNOŚCI [%]
14 2 8

Sprawozdanie (PDF)
Wyniki zgodności (Excel)

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do szczesliwego Ale o co ci chodzi
 1 
odpowiedz zgłoś
REWELACJA !!! Łubu-dubu, łubu-dubu, niech nam żyje Prezes Głównego Klubu (tzn. chciałem napisać Urzędu :)
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS