Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-05-20| Geodezja, Edukacja, Instytucje

Studia doktoranckie w CBK PAN

Do 15 czerwca w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk można składać dokumenty na czteroletnie interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie satelitarnych badań Ziemi i Układu Słonecznego. Studia zorganizowane są w dwóch profilach: fizyka kosmicznego otoczenia Ziemi oraz geodynamika. Najbliższa edycja studiów rozpocznie się 1 października 2010 r.


Studia doktoranckie w CBK PAN

Kandydat (kandydatka) na SD powinien mieć ukończone studia wyższe w dziedzinie bądź bezpośrednio związanej z badaniami kosmicznymi (geodezja, geofizyka, astronomia, matematyka stosowana) lub mogącej być wykorzystaną w takich badaniach (np. elektronika, informatyka, inżynieria materiałowa, mechanika, geologia, inżynieria środowiska itp.). Kandydat (kandydatka) powinien wykazać, iż odbyte studia wymagały zaliczenia egzaminów z matematyki w ciągu nie mniej niż czterech semestrów. Wymagana jest też dobra znajomość języka angielskiego. Przyjęcie na studia uzależnione jest od wyniku rozmowy kwalifikacyjnej (21-23 czerwca 2010). Rozmowa ta powinna przekonać komisję, iż kandydat posiada odpowiednią wiedzę i predyspozycje intelektualne, przy czym bierze się również pod uwagę wyniki studiów wyższych i ewentualnej dotychczasowej pracy zawodowej.

Studia odbywają się według ogólnych zasad ustalonych dla szkół wyższych i instytutów PAN. Doktoranci otrzymują w czasie trwania studiów nieopodatkowane stypendium w wysokości 1400 złotych oraz pokrycie ubezpieczenia zdrowotnego.

Wykaz obszarów badawczych na SD o profilu „geodynamika”:
1. Badanie ruchu obrotowego Ziemi
2. Analiza obserwacji sztucznych satelitów Ziemi
3. Pole grawitacyjne Ziemi i geoida
4. Pływy ziemskie
5. Wykorzystanie technik GPS w geodezji i nawigacji
6. Badanie zmian poziomu mórz i oceanów

Kandydaci na studia doktoranckie o profilu „fizyka kosmicznego otoczenia Ziemi” powinni mieć zaliczone wykłady z fizyki eksperymentalnej i podstaw fizyki teoretycznej oraz opanowane metody matematyczne fizyki w takich stopniu, jak zwykle wymagane jest to w programie studiów fizyki.

Szczegóły

UWAGA: Termin składania dokumentów przedłużono do 15 września 201 r.

Źródło: CBK PAN, AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS