wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-05-14| Mapy, Firma, Prawo

Map1 pozywa za mapy

Firma Map1 z Łodzi pozwała właściciela witryny internetowej za wykorzystanie jej mapy, donosi serwis Dziennik Internautów.


Map1 twierdzi, że wykorzystanie fragmentu jej mapy w celu zilustrowania drogi dojazdowej na firmowej stronie, stanowi naruszenie prawa autorskiego. Twórca strony, który przyznał, że korzystał z ogólnodostępnej mapy internetowej, zwrócił się o poradę do serwisu forumprawne.org. Tam pojawiły się krytyczne komentarze internautów odnośnie Map1. W związku z tym firma pozwała do sądu także administratora serwisu. Zdaniem Map1, kilkanaście wpisów narusza dobro firmy dlatego też zażądała od właściciela serwisu m.in. przeprosin w prasie, zablokowania wskazanego wątku, 10 tys. zł na cel społeczny oraz 10 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną szkodę i cierpienia moralne.

Serwis „Dziennik Internautów” rozważa przy tej okazji aspekty ochrony prawa autorskich w przypadku map: – w jakim zakresie może być chroniony fragment takiego utworu? – jak wycenić fragment dzieła? Osobnym zagadnieniem jest granica wolności słowa (dotyczy to komentarzy, jakie pojawiły się na forum prawne.org). Więcej na di.com.pl

Źródło: Dziennik Internautów


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
map1 cały szkopuł polega na tym,ze ta firma pozywa ludzi na chybił trafil, Ludzie dlatego sa oburzeni, ze nie potrafi ta firma udokumentować,że własnie ta moja mapka jest ich i dlatego ciagle wysyłaja pisma o ugodę. Jak mam zapłacic za cokolwiek jak nie mam żadnej potwierdzonej dokumentami podstawy, jedynie ich własnie zastraszajace pisma. forumowicze maja rację.
odpowiedz zgłoś
map1 firma działa na chybił trafił. mnie przysłali zrzut z ekranu, co nie jest dowodem, a póżniej gdy chciałam fragmentu porównawczego, to przysłali fragment różniacy sie od ich zrzuty z ekranu. firma map1 przy tylu pozwach / na moje oko około 2000,- tys./ zaczyna sie gubić.daja pozwy do prokuratora / bo to za darmo/ a nie są twórcami utworu, tylko dostali licencje na sprzedaż i to cztery lata temu.
odpowiedz zgłoś
mapy map1 Przypominam że chodzi o mapy "Cartall" i "Emapa", bo niektórzy nawet nie mieli pojęcia, że takie mapy grafik zamieścił kiedyś na ich stronce...Sprawdźcie jeszcze raz, żeby uniknąć niepotrzebnych kłopotów.,
odpowiedz zgłoś
Uwaga na firmę Map1!!! Do wszystkich zainteresowanych... Każdy, kto kiedykolwiek zamieścił na swojej stronie internetowej fragment mapy z serwisu www.pilot.pl powinien jak najszybciej usunąć go, bo prędzej czy później Map1 zacznie go nękać i żądać horrendalnych odszkodowań, za naruszenie praw autorskich do map (zresztą, już tych praw od 11.09.2008 r. nie mają). Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS