wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-05-04| GIS, Firma, Prawo, Software

INSPIRE.Insight, czyli zarządzanie danymi zgodnie z unijną dyrektywą

Tworzenie zbiorów danych przestrzennych zgodnych z modelem wymaganym przez przepisy implementacyjne dyrektywy INSPIRE jest wyzwaniem dla krajów Unii Europejskiej. Danymi takimi trzeba następnie efektywnie zarządzać i udostępniać je zainteresowanym. Wszystkim tym celom ma służyć pakiet rozwiązań INSPIRE.Insight, który zaoferowała niemiecka firma M.O.S.S.


INSPIRE.Insight, czyli zarządzanie danymi zgodnie z unijną dyrektywą

INSPIRE.Insight obejmuje zarówno zestaw aplikacji, jak i usług konsultingowych mających pomóc w zarządzaniu geodanymi. W ramach pakietu proponowanych jest 6 poziomów o różnym zakresie rozwiązań (na każdym kolejnym poziomie, rozszerzającym usługi oferowane klientom, można korzystać także z możliwości z niższych zakresów):

 1. Model danych dla programu ArcGIS umożliwiający transformację wybranych danych źródłowych do schematów aplikacyjnych zgodnych z INSPIRE (bez opłat).
 2. Audyt i usługi konsultingowe odnośnie infrastruktury i danych przestrzennych dostępnych w danej organizacji.
 3. Utworzenie geobazy danych przetworzonych do modelu INSPIRE (jednorazowo lub poprzez cykliczne aktualizacje).
 4. Automatyzacja procesów transformacji danych do modelu INSPIRE przy użyciu oprogramowania novaFACTORY.
 5. Zarządzanie informacją przestrzenną w organizacji zgodnie z INSPIRE z zastosowaniem programu envVision.
 6. Outsourcing – pełen zakres narzędzi i usług zapewniających funkcjonowanie infrastruktury danych przestrzennych odpowiadającej wymogom INSPIRE (wyszukiwanie, wymiana, zarządzanie, transformacja, udostępnianie informacji).

Firma M.O.S.S., mająca swoją siedzibę w Monachium, została założona w 1987 r. Zajmuje się produkcją oprogramowania oraz usługami konsultingowymi. Jej głównym obszarem działania są zastosowania technologii GIS dla infrastruktur danych przestrzennych, usług kartograficznych, zarządzania danymi środowiskowymi oraz automatyzacji tworzenia map i modeli 3D. Spółka prowadzi współpracę z firmą ESRI (od 2002 r. jest jej partnerem biznesowym).

Źródło: M.O.S.S.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Hej Orły i Kon-Dory Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać......BTW, kto nadaje firmie nazwę kojarzącą się z ptakiem zamieszkującym tereny Ameryki Południowej...i co, że duży, majestatyczny, ale padlinożerca...proponuję zmianę firmy i zatrudnienie kogoś od PR.
odpowiedz zgłoś
Poland uber alles "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - każda szanująca się firma z polskiego "podwórka" posiada w swojej ofercie podobny zakres usług z zakresu szeroko pojętego GIS-u czy Infrastruktury Informacji Przestrzennej. Może dla odmiany przybliżycie sylwetki polskich firm, szczególnie tych, które na polskim rynku funkcjonują od ponad kliku i wdrażają z powodzeniem systemy GIS-owe.
odpowiedz zgłoś
O ile mi wiadomo polskie firmy robią to samo np. Kon-Dor http://www.kon-dor.pl/
odpowiedz zgłoś
3 komentarze



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS