Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2010-04-28| GNSS, Sprzęt, Firma

GPSMAP 78: nowe urządzenia do morskiej nawigacji od Garmina

Firma Garmin ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty serii ręcznych morskich urządzeń nawigacyjnych (tzw. chartplotterów) oznaczonej jako GPSMAP 78. Odbiorniki mają charakteryzować się przystępną ceną, a jednocześnie zapewniać bezpieczeństwo podróży. Mogą także służyć do żeglugi przybrzeżnej i śródlądowej.


GPSMAP 78: nowe urządzenia do morskiej nawigacji od Garmina

Nowa seria Garmina obejmuje 3 modele: GPSMAP 78, 78s i 78sc. Komunikację z użytkownikiem zapewnia transrefleksyjny wyświetlacz LCD (65 tys. kolorów). Wytrzymała obudowa jest odporna na wilgoć i zatopienie – w przypadku wypadnięcia za burtę urządzenie utrzyma się na powierzchni wody.

Odbiorniki GPSMAP 78 mają zaimplementowaną cieniowaną mapę bazową świata. Wgrywać można do nich także dodatkowe mapy morskie BlueChart, mapy topograficzne oraz dane drogowe CityNavigator. Ponadto współpracują one z Garmin Custom Maps – bezpłatnym narzędziem, które umożliwia przekształcanie własnych papierowych i elektronicznych map w mapy kompatybilne z odbiornikami GPS tej firmy. Z kolei subskrypcja usługi BirdsEye pozwala użytkownikom na pobieranie bezpośrednio do urządzeń ręcznych Garmina wysokorozdzielczych obrazów satelitarnych.

Do ważniejszych udoskonaleń modeli GPSMAP 78s i 78sc należy 3-osiowy elektroniczny kompas z kompensacją odchylenia, który wyświetla kierunek nawet w bezruchu, a także możliwość bezprzewodowej wymiany śladów, waypointów, tras oraz punktów geocache z kompatybilnymi urządzeniami serii Oregon, Dakota, Colorado i Foretrex.

Wszystkie chartplottery serii 78 oferują funkcje bezpieczeństwa, takie jak informacje o najbliższym punkcie opieki medycznej czy posterunku policji oraz przycisk MAN (Man Overboard) pozwalający na śledzenie pozycji człowieka, który znalazł się za burtą statku. Odbiorniki GPS obsługują procedurę HotFix, automatycznie wyliczającą i przechowującą istotne dane dotyczące satelitów, które później można wykorzystać do szybkiej inicjalizacji pomiarów. W pamięci urządzeń GPSMAP 78 można przechowywać 2000 waypointów, 200 tras oraz rejestr śladów liczący 10 000 punktów i 200 zapisanych śladów.

Ważące ok. 220 g modele GPSMAP 78 mogą pracować do 20 godzin na 2 bateriach AA. Chartplottery wyposażone zostały w 1,7 GB pamięci wewnętrznej i slot na karty microSD.

Źródło: Garmin


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama