wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-07-14| Geodezja, Prawo, Edukacja, Ludzie

Jak na egzaminach poszło absolwentom szkół kształcących w zawodzie technik geodeta?Zgodnie z informacjami przekazanymi 10 lipca przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w br. maturę w naszym kraju zdało 79% wszystkich przystępujących. Przy czym najwyższy procent zdających był liceach ogólnokształcących (89,6%). W technikach zdało 65,8% uczniów, nieco mniej w liceach profilowanych (62%), a najgorszy wynik osiągnęły licea uzupełniające – zaledwie 33,9%. Ponieważ w zawodzie technika geodety kształci w naszym kraju kilkadziesiąt placówek, postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wyglądała w terenie.

Niestety, w wielu szkołach sezon ogórkowy. Dyrektorzy w większości przypadków są na urlopach, w sekretariatach dyżurują panie wydające uczniom świadectwa, a ci w ekspresowym tempie muszą je składać na wyższych uczelniach (więcej czasu mają ci, którzy zamierzają studiować na uczelniach korzystających z internetowego Krajowego Rejestru Matur). Udało nam się jednak skontaktować z Państwowymi Szkołami Budownictwa w Lublinie, które – jak się okazuje – na krajowym tle wypadły całkiem przyzwoicie. Jak stwierdziła dyrektor Grażyna Kubuj-Bełz, klasa geodezyjna zdała egzamin na poziomie 88,5%, a średnia dla całej placówki wyniosła około 85%. O najwyższym w szkole wśród tegorocznych maturzystów poziomie klasy geodezyjnej zapewnił nas również dyrektor Sławomir Sienkiewicz z Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. Bryły w Białymstoku.
Z kolei w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej poinformowano, że wyniki egzaminu zawodowego będą znane i udostępnione szkołom dopiero 31 sierpnia. Zatem na pełniejszy obraz wyników tegorocznych matur i informacje o wynikach egzaminów zawodowych przyjdzie nam poczekać do zakończenia wakacji.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS