wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-07-12| Mapy, Teledetekcja, Instytucje

Zdjęcia lotnicze Zielonej Góry już wkrótce


W przyszłym tygodniu Zielona Góra będzie miała nowe zdjęcia lotnicze. Będą one dostępne bezpłatnie na stronie internetowej miasta.

Gotowe zdjęcia mają w poniedziałek trafić do Urzędu Miejskiego, a z nich powstanie ortofotomapa. Swoim zasięgiem obejmie ona nie tylko miasto, ale także najbliższe jego okolice. Tak jak jej wcześniejsza wersja, posłuży ona m.in. do opracowywania dokumentacji i przygotowywania projektów uchwał lub materiałów promocyjnych itp. Ma być wykorzystywana do tworzenia dokumentów związanych z zagospodarowaniem przestrzennym, ale także prezentacji multimedialnych. Miasto zapłaciło za zdjęcia 280 tys. zł.
Zdjęcia będą dostępne na stronie internetowej www.zielonagora.pl.

Uzupełnienie powyższej wiadomości:

Udało nam się ustalić dodatkowe informacje dotyczące ortofotomapy Zielonej Góry. Suma 280 tys. zł obejmuje wykonanie ortofotomapy, czyli zarówno zdjęć lotniczych (kolorowych), jak i ich opracowanie.

Redaktor prowadzący 13 lipca 2006 r.

Źródło: Gazeta Wyborcza


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Po co tyle krzyku Duzo krzyku ze strony zwolennikow scen satelitarnych. Ze zdjecia drogie i w ogole - kto cos takiego kupuje skoro mozna kupic metrowe orto taniej. Przeciez nie wiadomo z jakim pikslem bedzie orto lotnicze, moze 0.15 m - jak mozna porownywac te dwie rzeczy w takiej sytuacji ?
odpowiedz zgłoś
A co bedzie widac na tej mapie? Prasa dzis pisała ze NFZ nie ma srodków pienieznych na realizacje kontraktów ze szpitalami, bo są zamrozone na podwyzki dla lekarzy i pielegniarek. I kierował szpitale, aby się zwracały do samorządów o dofinansowanie. Zaś w ZG chorzy szpital zobaczą.. na mapie. Dzieki chorym urzednikom. Brawo!!!!
odpowiedz zgłoś
DUPA Dobry Urzędnik Publicznej Administracji jak zwykle wydaje środki w "trosce" o dobro Urzędu, w którym pracuje. Nie tylko Zielona Góra poszła tą drogą... Polskie miasta stać na przepłacanie ponieważ już wybudowały baseny, ścieżki rowerowe, parki, skwery, kanalizację, oczyszczalnie, przedszkola, drogi itp.
odpowiedz zgłoś
Rączka rączke myje! Witam jako człowiek będący w temacie systemów GIS muszę wyrazić swoje oburzenie! Ktoś zarobił i to krocie. Jak można zapłacić za materiał 270 tyś zł przy pokryciu 58km kw.?? Tylko w administracji publicznej są możliwe takie zakupy. Wszystkich zainteresowanych informuję, iż na rynku praktycznie od ręki można zakupić zobrazowania o rozdzielczości 1m za max.200 zł/km kw. co daje całe 12 tysięcy złotych!!!! Gdzie tu jest logika ??
odpowiedz zgłoś
Ortofotomapa Satelitarna a można było taniej... już za 20% tej ceny można nabyć ortofotomapę ze zdjęć satelitarnych w kompozycji barw naturalnych oraz bliskiej podczerwieni z pikselem terenowyn 0.8m
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS