wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-02-12| Prawo, Ludzie

Zmarł profesor Jan Szachułowicz10 lutego w wieku 81 lat zmarł profesor Jan Szachułowicz, wybitny specjalista z zakresu prawa rolnego, prawa o samorządzie terytorialnym, prawa rzeczowego oraz gospodarki nieruchomościami. Przez ponad 60 lat był związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Jan Szachułowicz był profesorem Zakładu Prawa Rolnego WPiA UW, sędzią Sądu Najwyższego, kierownikiem Zespołu Prawa Rolnego na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie UWM) oraz na Wydziale Ekonomiki Rolnictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wykładał również w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej. Blisko rok był szefem służby cywilnej, a przez wiele lat także członkiem Rady Legislacyjnej przy prezesie Rady Ministrów. Był także autorem licznych publikacji (m.in. z zakresu gospodarki nieruchomościami) oraz opiekunem wielu prac magisterskich i promotorem prac doktorskich.

Pogrzeb prof. Jana Szachułowicza odbędzie się 15 lutego o godz. 11:00 w parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku przy ul. Kościuszki 41.

Źródło: WPiA UW, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt