wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-07-09| Prawo, Software, Instytucje, Imprezy

e-GIODO, platforma elektroniczna do komunikacji z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych7 lipca br. w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) odbyła się konferencja prasowa połączona z uruchomieniem elektronicznej platformy do komunikacji z GIODO.

Platforma (http://egiodo.giodo.gov.pl/index.dhtml) umożliwia zaawansowane przeszukiwanie w internecie rejestru zbiorów danych osobowych prowadzonych przez GIODO. Od tej pory poprzez internet można także dokonywać rejestracji i aktualizacji zgłoszeń zbiorów danych osobowych, wypełniać i wysyłać wnioski, uzyskiwać informacje o przebiegu procesu ich rejestracji itp. System w znacznym stopniu ułatwi komunikację z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych i przyspieszy załatwianie spraw.
Dotychczas dostęp do rejestrów danych osobowych możliwy był jedynie w siedzibie Biura, na wydzielonym do tego celu stanowisku komputerowym.
Platformę e-GIODO wykonały firmy: Emax, Winuel i Max Elektronik; wartość kontraktu 1,2 mln zł, projekt był współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Biuro Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych zatrudnia 115 osób, od chwili utworzenia (1998 r.) zarejestrowano w nim ok. 70 tys. zbiorów danych osobowych.

Źródło: GIODO


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt