wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-01-13| GIS, Mapy, Firma

UMP-pcPL: rusza kartowanie słupków kilometrowych


W ramach polskiego kartograficznego projektu Uzupełniającej Mapy Polski rusza zbieranie danych o pikietażu dróg. Rozmieszczenie słupków kilometrowych będzie przydatne m.in. dla kierowców używających jednocześnie nawigacji samochodowej oraz radia CB.

UMP-pcPL to społecznościowa mapa prawie całej Polski (stąd skrót pcPL) tworzona przez zapaleńców i hobbystów, głównie związanych z urządzeniami marki Garmin. Jej główną zaletą jest szybkość aktualizacji. W ramach przedsięwzięcia zbierane są także miejsca kontroli drogowych i działania radarów. Członkowie projektu zapraszają do uczestnictwa w rozwoju mapy. Więcej informacji na stronie internetowej UMP.

Źródło: Alf/red/


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
weber: Odnosisz mylne wrażenie - nie wiem gdzie tu widzisz jakąkolwiek frustracje i co ma do tego czyjś wiek... Co do mapy, to, owszem, już jest, ale to nie oznacza 100% kompletności. (A nawet gdy będą na niej wszystkie obiekty, to i tak pozostaje jeszcze kwestia aktualizacji.) Druga sprawa: Tak, współrzędne są lepsze od kilometrażu, ale tu akurat jest mowa o użytkownikach CB - chodzi o sytuację, gdy ktoś posiada jedynie CB i informuje o danym kilometrze drogi, wtedy ci z CB i z GPS mogą bez trudu zlokalizować to miejsce na mapie. PS polecam słownik ortograficzny
odpowiedz zgłoś
do weber Pewnie jesteś z gugiku, więc nie rozumiesz, ja ci wybaczam.
odpowiedz zgłoś
O co chodzi w kometarzach Mam wrażenie że komentatorzy to młodzi sfrustrowani ludzie. W artykule pisze się o pikietażu dróg i jak rozumię mapa już jest, więc w czym problem? Kolejna kwestia, jeśli mamy nawigację w samochodzie to nie lepiej posługiwac się lokalizacją określoną przez współrzedne geograficzne?
odpowiedz zgłoś
GUGiK to się sam zawstydza bez niczyjej pomocy... A mogliby np. pozwolić twórcom UMP na wykorzystanie (wektoryzację) map topo czy nawet udostępnić trochę danych w formie wektorowej. Z tego co czytałem to zarówno ludzie od UMP i OSM robili jakieś podchody w tym kierunku, ale odpowiedź zawsze była taka sama: zapłaćcie wg standardowego cennika ODGiK.
odpowiedz zgłoś
zawsydzić gugik Należy jeszcze wspomnieć o projekcie TOPO_100_PL niejakiego GPSmaniaka, człowieka który zawstydził GUGIK oraz mapcenter źródło niezliczonej ilości map oraz program cgpsmapper i jego autora Stanisława Kozickiego dzięki któremu to wszystko mogło zaistnieć
odpowiedz zgłoś
O! No coś takiego... UMP na Geoforum :) Gratuluję i pozdrawiam. (Ludzieeee, korzystajcie i pomagajcie w tworzeniu UMP - warto!)
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS