wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-07-03| Geodezja, Mapy, Prawo, Instytucje, Kataster

W Rosji weszły w życie nowe przepisy dotyczące podziału państwowych nieruchomości1 czerwca br. w Rosji weszły w życie przepisy upraszczające procedury związane z podziałem państwowych nieruchomości.

Dokumet przyjęty przez parlament rosyjski w trzecim czytaniu (5 kwietnia br.) skraca czas rejestracji prawa do nieruchomości w przypadku ich podziału. Zgodnie z nowymi regulacjami, jeśli budynek (lub budowla) znajduje się w posiadaniu Federacji, to ziemia pod nim należy również do Federacji. Jeśli z kolei jest własnością podmiotu Federacji, to ziemia pod nim jest własnością tego podmiotu. Taka sama reguła obowiązuje w przypadku gruntów samorządowych.
Jak wyjaśnił przewodniczący parlamentarnej komisji ds. własności Wiktor Pleskaczewskij: od 1 czerwca zostaną całkowicie zlikwidowane niejasne przepisy, zgodnie z którymi można było otrzymać odmowę przy prywatyzacji nieruchomości gruntowych.
Nowe prawo tworzy standard dla prywatyzacji gruntów pod budynkami i budowlami, będącymi w rękach prywatnych.

gisa.ru


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt