Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-12-09| Firma, Ludzie, Instytucje

Nasza mała piramidka płacowa


Coraz większe rozbieżności pomiędzy zarabiającymi najmniej i najwięcej, wzrost płac w sektorze administracji oraz relatywny spadek zarobków przeciętnego przedsiębiorcy w ostatnich latach – to wnioski, jakie można wysnuć po przestudiowaniu listy płac w geodezji za 2009 rok.

Redakcja miesięcznika GEODETA przeprowadziła w listopadzie ankietę na temat wysokości średnich zarobków za pierwsze 9 miesięcy 2009 r. w ponad 250 jednostkach administracji geodezyjnej (w tym: wojewódzkich, marszałkowskich, powiatowych, miejskich oraz GUGiK), a także sondowała przedsiębiorców reprezentujących kilkadziesiąt firm z całej Polski. Wyniki pokazują, że w ostatnich kilku latach znacznie wzrosły zarobki zwłaszcza wyższej kadry urzędniczej oraz personelu zarządzającego dużych spółek. Na dole drabiny płacowej sytuacja nie uległa większej zmianie. Młody inżynier, jeśli zaczyna od najniższego szczebla, może liczyć na 1000-1500 złotych netto w firmie lub urzędzie. Główny specjalista czy geodeta powiatowy to z reguły pułap 4-6 tysięcy złotych miesięcznie (ale brutto). Im większe miasto, tym wyższe zarobki. Wśród urzędników liderami są geodeta m.st. Warszawy, geodeta województwa mazowieckiego i główny geodeta kraju. Ale na głowę biją ich szefowie niektórych spółek i spora gromadka naukowców. Sól zawodu, czyli geodeta prowadzący jednoosobową firmę, często może tylko pomarzyć o tym, by jego średnia miesięczna wyniosła 5-6 tysięcy złotych.
Jak wyglądają płace w polskiej geodezji – w materiale pt. „Nasza mała piramidka” w grudniowym wydaniu GEODETY.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS