wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-07-02| Geodezja, GIS, Prawo, Instytucje, Kataster

Kataster w internecie po amerykańsku


Amerykańskie Bureau of Land Management (Biuro ds. Gospodarowania Nieruchomościami) wzbogaciło swą internetową bazę o zeskanowane mapy katastralne stanów: Alabama, Arkansas, Floryda, Idaho, Michigan, Mississipi i Oklahoma oraz dokumentację dotyczącą pomiarów i osadnictwa w 13 koloniach Wschodniego Wybrzeża (których unia dała początek USA).

Mapy dokumentują proces nadawania ziemi w tych stanach w XIX i na początku XX wieku. Baza BLM zawiera także historyczne dane katastralne w postaci ponad 2 mln aktów nadania ziemi z lat 1810-1908. Na żądanie klienta biuro udostępnia odpłatnie poświadczone kopie dokumentów. Internetowa baza jest sukcesywnie rozwijana, planuje się dodanie do niej dokumentów z pozostałych stanów USA.

Główna siedziba Bureau of Land Management mieści się w Waszyngtonie, podlega ono Departamentowi Spraw Wewnętrznych USA, a jego historia sięga 1785 roku. Biuro zajmuje zarządzaniem ponad 130 mln ha publicznych gruntów i 150 mln ha podziemnych zasobów. Większość z nich znajduje się w zachodniej części USA i na Alasce. Do jego rozlicznych zadań należą m.in.: przechowywaniem dokumentacji katastralnej, pomiary katastralne, zarządzanie informacją przestrzenną (w tym prowadzenie Land Survey Information System oraz Geospatial Information System), dystrybucja subwencji rządowych, zarządzanie zasobami mineralnymi i naturalnymi, ochrona środowiska.
Budżet biura w 2005 roku wyniósł 1,7 mld dolarów, z czego 837 mln związane było z zarządzaniem nieruchomościami i zasobami naturalnymi.

Adres internetowy: http://www.glorecords.blm.gov/

AB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt