wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-12-03| Geodezja, GIS, Mapy, Prawo, Instytucje, Imprezy, Kataster

Zapowiedź seminarium na temat prowadzenia baz danych obiektów topograficznych i ogólnogeograficznychGłówny geodeta kraju, marszałek województwa mazowieckiego, prezydent Płocka oraz starosta piaseczyński organizują w Jachrance n. Zalewem Zegrzyńskim (7-8 grudnia 2009 r.) seminarium pod hasłem „Projekty podstaw prawnych i technicznych prowadzenia baz danych obiektów topograficznych i ogólnogeograficznych na poziomie centralnym i wojewódzkim”.

Spotkanie ma związek z transpozycją do polskiego systemu prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z 14 marca 2007 r. ustanawiającej infrastrukturę informacji przestrzennej we Wspólnocie Europejskiej (INSPIRE) oraz działaniami Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii mającymi na celu wdrożenie nowych standardów technicznych dotyczących krajowego systemu informacji o terenie.

Seminarium skierowane jest do geodetów województw, wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, dyrektorów wojewódzkich ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Jest ono realizowane w ramach projektu „Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną” współfinansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Szczegółowy program

Żródło: BGWM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zdrowy rozsądek Zgubił się tam, gdzie wszyscy myślą,że powinin być.
odpowiedz zgłoś
Nie szeregowo, choć z częścią wspólną Opracowanie BGWM dotyczyło skal 1:500-1:10 000, opracowanie GUGiK 1:10 000 - 1: 1 000 000.
odpowiedz zgłoś
to będzie dżihad... Zgodnie z powyższym opisem wyglada tylko pierwszy dzień seminarium... W drugim tzw. zespoły eksperckie GUGiK zaprezentują własne propozycje rozwiazań wymienionych problemów. Propozycje majace się NIJAK do tych wypracowanych przez BGWM... Potem bedzie juz tylko szarpanie sie po orderach, naprężanie mięśni i wypinanie klaty, czyli godzinna dyskusja nad tysiącami stron rozbieżnych dokumentów. Szkoda, że nie przewidziano trzeciego dnia seminarium, przeznaczonego na opanowanie chaosu i ustalenie strategii działania... Może temat zainteresuje redakcje Geodety? Może wreszcie ktos bedzie miał odwage zapytać jak dłuuuuuuuugo jeszcze rózne zespoły beda wykonywac kilkakrotnie te same zadania i prezetować je równolegle w różnych salach (konferencja PTIP) lub szeregowo (w tej samej sali w Jachrance) jako WIELKI SUKCES??? Może płaci za to Unia albo finansuja to Fundusze Norweskie i nie boli to polskiego podatnika, ale gdzie zagubił się zdrowy rozsadek?
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS