wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-12-02| Geodezja, Mapy

Zmiana układu współrzędnych w powiecie warszawskim zachodnim
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 1 grudnia 2009 roku w powiecie warszawskim zachodnim obowiązuje PUWG 2000 (strefa 7) w miejsce układu Warszawa 75. Transformacji zasobu dokonano za pomocą systemu GEO-MAP.


Parametry transformacji do wykorzystania w oprogramowaniu GEO-MAP znajdują się na stronie PODGiK w dziale PLIKI. Opis wykorzystania parametrów znajduje się w dziale POMOC na stronie firmy Geo-System Sp. z o.o.

Waldemar Izdebski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
artykuł I tak się w tym roku zdziwiłem, że nie było żadnego wywiadu w geodecie z wiadomo kim :) Widocznie nie ma już nic do powiedzenia...
odpowiedz zgłoś
Tomek, cóż za popularne imię na tym forum ;D
odpowiedz zgłoś
do wykonawcy Daj Boże!
odpowiedz zgłoś
masz rację Tomku prawdziwszy jak odwrócimy tabelę to Warszawa będzie na czele. Ale czy zdążą . do konca kadencji został jeszcze rok . Chyba tym razem będzie addieu.
odpowiedz zgłoś
mój imienniku! nieładnie jest się podszywać pod kogoś. nawet nie wiesz jak trudne jest lawirowanie między dziennikarzami, którzy jeżdżą za twoją epicą krok w krok a radnymi, którzy są głodni sukcesu jeszcze w tej kadencji. Jak tylko wyłonimy zwycięskiego producenta i zrobimy system do wszystkiego, azaraz potem wszechbazę, która będzie wszystko przechowywać, to inaczej będziecie patrzeć. I wtedy Warszawa wyjdzie na czoło polskiej geodezji
odpowiedz zgłoś
Zazdrość ?? A czy na zachód od Warszawy wiedzą gdzie jest środek takiego np. Leszna czy Ożarowa ?? bo my w Warszawie wiemy gdzie jest środek śródmieścia i możemy go przeliczyć na każdy układ współrzędnych !! Ot co ... technika !!
odpowiedz zgłoś
w Warszawie jakie szefostwo taki stan każdy widzi.
odpowiedz zgłoś
gratuluję sąsiadom z jednej strony cieszy rozwój powiatów ościennych, a z drugiej strony fakt, że Warszawa staje się skansenem geodezji na ich tle napawa smutkiem.
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS