wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-11-24| Mapy, Prawo, Instytucje

MSWiA: projektowane zmiany nazw miejscowościOpublikowano projekt rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości skierowany do uzgodnień międzyresortowych z terminem na zgłaszanie ewentualnych uwag do 25 listopada 2009 r.

Zmiany są realizacją wniosków rad gmin przekazanych za pośrednictwem wojewodów do ministra spraw wewnętrznych i administracji. Dotyczą one 364 przypadków, w tym: ustalenia - 39, zmiany nazw i określeń rodzajów miejscowości – 110 oraz zniesienia nazw miejscowości – 214, na terenie 90 gmin, 69 powiatów w 14 województwach.

W treści rozporządzenia oraz w załącznikach - zgodnie z zapisem ustawowym - podano dla miejscowości i ich części nazwy urzędowe w mianowniku, określenie ich rodzajów, drugi przypadek deklinacji, a dla miast i wsi – formy przymiotnikowe. Należy zaznaczyć, że drugi przypadek deklinacji podano w formie końcówek. Pełną formę dopełniacza podano tylko tam, gdzie nazwa jest nieodmienna lub następuje zmiana tematu (rdzenia), a także w przypadkach gdy nazwa jest dwuczłonowa z łącznikiem (podaje się wówczas pełną formę dopełniacza dla drugiego członu).

Wszystkie ujęte w projekcie rozporządzenia zmiany dotyczące nazw miejscowości poddane zostały konsultacjom z mieszkańcami, którzy je zaakceptowali. We wszystkich przypadkach uzyskano również akceptację właściwych rad gmin, wojewodów oraz powiatowych służb geodezyjno-kartograficznych. Projektowane zmiany uzyskały pozytywną opinię działającej przy ministrze właściwym ds. administracji publicznej Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych.

Zgodnie z założeniami rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2010 r.

Projekt wraz z załącznikami i uzasadnieniem

Źródło: MSWiA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
błędy Załączniki są niekompletne - mają poucinane strony!!!zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt