wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-11-24| Mapy, Prawo, Instytucje

MSWiA: projektowane zmiany nazw miejscowościOpublikowano projekt rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości skierowany do uzgodnień międzyresortowych z terminem na zgłaszanie ewentualnych uwag do 25 listopada 2009 r.

Zmiany są realizacją wniosków rad gmin przekazanych za pośrednictwem wojewodów do ministra spraw wewnętrznych i administracji. Dotyczą one 364 przypadków, w tym: ustalenia - 39, zmiany nazw i określeń rodzajów miejscowości – 110 oraz zniesienia nazw miejscowości – 214, na terenie 90 gmin, 69 powiatów w 14 województwach.

W treści rozporządzenia oraz w załącznikach - zgodnie z zapisem ustawowym - podano dla miejscowości i ich części nazwy urzędowe w mianowniku, określenie ich rodzajów, drugi przypadek deklinacji, a dla miast i wsi – formy przymiotnikowe. Należy zaznaczyć, że drugi przypadek deklinacji podano w formie końcówek. Pełną formę dopełniacza podano tylko tam, gdzie nazwa jest nieodmienna lub następuje zmiana tematu (rdzenia), a także w przypadkach gdy nazwa jest dwuczłonowa z łącznikiem (podaje się wówczas pełną formę dopełniacza dla drugiego członu).

Wszystkie ujęte w projekcie rozporządzenia zmiany dotyczące nazw miejscowości poddane zostały konsultacjom z mieszkańcami, którzy je zaakceptowali. We wszystkich przypadkach uzyskano również akceptację właściwych rad gmin, wojewodów oraz powiatowych służb geodezyjno-kartograficznych. Projektowane zmiany uzyskały pozytywną opinię działającej przy ministrze właściwym ds. administracji publicznej Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych.

Zgodnie z założeniami rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2010 r.

Projekt wraz z załącznikami i uzasadnieniem

Źródło: MSWiA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
błędy Załączniki są niekompletne - mają poucinane strony!!!
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS