wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-11-16| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Edukacja

AGH w Krakowie: skaning laserowy po dyplomie


W połowie lutego 2010 roku rusza nowe studium podyplomowe „Lotniczy i naziemny skaning laserowy”. Studium uruchamia Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie.

Skanowanie laserowe jest dynamicznie rozwijającą się technologią pomiarową, która staje się coraz dojrzalsza i potwierdza przydatność w pracach geodezyjnych zarówno o charakterze topograficznym, jak i inżynierskim. Technika cieszy się zainteresowaniem wśród leśników, architektów, a nawet policjantów (co wykazała m.in. praca dyplomowa nt. dokumentowania wypadków drogowych i miejsc przestępstw).
Słuchacze zapoznają się z całokształtem prac związanych ze skaningiem, przy czym punkt ciężkości jest położony na przetwarzanie chmur punktów w dane pozwalające budować GIS 3D w skali mikro i makro, w tym m.in. modele terenu, budynków, obiektów inżynierskich, lasów. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników naukowych i przedstawicieli firm geoinformatycznych z wykorzystaniem oprogramowania zagranicznego oraz krakowskiej firmy Dephos.

Program studium i sylwetka absolwenta
Informacje dodatkowe

Informacje o innych studiach podyplomowych związanych z geodezją (red.)

Krystian Pyka (AGH)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS