wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-11-13| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

Lasy Państwowe: konkurs na opracowanie symulacji zagrożeń ekosystemów leśnych
Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji realizacji usługi badawczej pod nazwą „opracowanie symulacji zagrożeń od czynników abiotycznych ekosystemów leśnych”.


Uczestnikami konkursu mogą być osoby fizyczne, w tym zespoły autorskie, osoby prawne lub jednostki nieposiadające osobowości prawnej, które m.in. wykażą, że:
• w okresie ostatnich trzech lat przed wykonały albo wykonują należycie co najmniej jedno zamówienie odpowiadające swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia,
• dysponują osobą koordynującą realizację usług badawczych posiadającą co najmniej trzyletnie doświadczenie w kierowaniu badaniami naukowymi oraz zespołem badawczym składającym się z osób, które posiadają co najmniej roczne doświadczenie w zakresie:
- produkcyjności lasu,
- opracowywania koncepcji oprogramowania i przetwarzania baz danych SILP (z wykorzystaniem modeli wzrostu drzew),
- określania uszkodzenia drzewostanów,
- prowadzenia analiz przestrzennych na leśnej mapie numerycznej i numerycznym modelu terenu.

Wnioski o dopuszczenie do konkursu można składać do 8 grudnia 2009 r., a prace konkursowe – do 22 grudnia 2009 r. w siedzibie zamawiającego. Kryteria oceny prac konkursowych: • łączna cena realizacji usługi badawczej brutto na podstawie „Kosztorysu cenowego” (50%); • metodyka i sposób realizacji badania (40%); • ocena harmonogramu badań (10%). Liczba punktów za poszczególne kryteria, przyznane przez poszczególnych członków sądu konkursowego dokonujących oceny zostaną zsumowane i będą stanowić końcową ocenę pracy konkursowej. Członkowie sądu konkursowego: Grzegorz Furmański, Renata Ławecka, Elżbieta Żuchowska, Tomasz Grądzki, Grzegorz Ślęzak, Aldona Perlińska, Jacek Przypaśniak.

Nagrodą w konkursie będzie zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki laureata konkursu czyli autora wybranej pracy konkursowej. Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu.

Źródło: TED, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
silp z całym szacunkiem PeCet ale SILP ma bardzo dużo wspólnego z modelami wzrostu drzew!!! pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
Ciekawe .... Co ma SILP do modeli wzrostu drzew :) oraz niby jakie analizy przestrzenne można prowadzić na LMN z wykorzystaniem NMT :)chyba badanie zależności pomiędzy liczbą mrowsik w SILP a składem gatunkowym drzewostanów w odniesieniu do czwartorzędowych utworów geologicznych masywu Śnieżnika :))))
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS