wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-11-06| Prawo, Ludzie, Instytucje

Konsultacje w sprawie „Kodeksu Etyki Zawodowej Rzeczoznawców Majątkowych”
Do 13 listopada 2009 r. organizacje zawodowe zrzeszające rzeczoznawców majątkowych mogą zgłaszać do ministra infrastruktury uwagi i opinie nt. projektu „Kodeksu Etyki Zawodowej Rzeczoznawców Majątkowych”przedstawionego przez Polską Federację Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.

Federacja zwróciła się do ministra infrastruktury z propozycją uzgodnienia w trybie art. 175 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami opracowanego przez siebie „Kodeksu Etyki Zawodowej Rzeczoznawców Majątkowych”.

Stosownie do postanowień ww. artykułu ustawy rzeczoznawca majątkowy jest zobowiązany do wykonywania czynności zawodowych zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa i standardami zawodowymi, ze szczególną starannością właściwą dla zawodowego charakteru tych czynności oraz z zasadami etyki zawodowej, kierując się zasadą bezstronności w wycenie nieruchomości. Ponieważ zarówno standardy zawodowe, jak i zasady etyki zawodowej determinują profesjonalną działalność całej grupy zawodowej, ich treść oraz dokonywane zmiany powinny być możliwie szeroko konsultowane z całym środowiskiem rzeczoznawców majątkowych.

Mając powyższe na uwadze, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Olgierd Dziekoński podjął decyzję o przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych w tej sprawie. Ewentualne uwagi lub opinie o projekcie można składać do 13 listopada 2009 r. na adres Ministerstwa Infrastruktury.

Źródło: MI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt