wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-11-06| Prawo, Ludzie, Instytucje

Konsultacje w sprawie „Kodeksu Etyki Zawodowej Rzeczoznawców Majątkowych”
Do 13 listopada 2009 r. organizacje zawodowe zrzeszające rzeczoznawców majątkowych mogą zgłaszać do ministra infrastruktury uwagi i opinie nt. projektu „Kodeksu Etyki Zawodowej Rzeczoznawców Majątkowych”przedstawionego przez Polską Federację Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.

Federacja zwróciła się do ministra infrastruktury z propozycją uzgodnienia w trybie art. 175 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami opracowanego przez siebie „Kodeksu Etyki Zawodowej Rzeczoznawców Majątkowych”.

Stosownie do postanowień ww. artykułu ustawy rzeczoznawca majątkowy jest zobowiązany do wykonywania czynności zawodowych zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa i standardami zawodowymi, ze szczególną starannością właściwą dla zawodowego charakteru tych czynności oraz z zasadami etyki zawodowej, kierując się zasadą bezstronności w wycenie nieruchomości. Ponieważ zarówno standardy zawodowe, jak i zasady etyki zawodowej determinują profesjonalną działalność całej grupy zawodowej, ich treść oraz dokonywane zmiany powinny być możliwie szeroko konsultowane z całym środowiskiem rzeczoznawców majątkowych.

Mając powyższe na uwadze, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Olgierd Dziekoński podjął decyzję o przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych w tej sprawie. Ewentualne uwagi lub opinie o projekcie można składać do 13 listopada 2009 r. na adres Ministerstwa Infrastruktury.

Źródło: MI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt