wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-06-28| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Prawo, Przetargi, Instytucje

Senat USA proponuje powołanie Narodowego Centrum Wywiadu KosmicznegoSprawozdanie senackiej Komisji ds. Wywiadu dotyczące ustawy zatwierdzającej budżet wywiadu amerykańskiego na rok 2007 (Intelligence Authorization Act for FY 2007) zawiera wiele interesujących klauzul, w tym dotyczącą utworzenia Narodowego Centrum Wywiadu Kosmicznego (NSIC).

Stany Zjednoczone inwestują coraz większe środki w satelity służące zarówno celom komercyjnym, jak i bezpieczeństwu. Dlatego jakikolwiek uszczerbek w tym majątku stanowiłby olbrzymią stratę dla gospodarki i bezpieczeństwa tego kraju.
Według senatora Pata Robertsa z ww. komisji, zamiarem pomysłodawców nie jest konsolidacja jednostek już wykonujących zadania wywiadowcze w przestrzeni kosmicznej. Centrum ma przede wszystkim koordynować zbieranie, analizę i udostępnianie informacji związanych z przestrzenią kosmiczną oraz uczestniczyć w analizie postulatów zgłaszanych w tej dziedzinie przez służby wywiadowcze. Zadaniem NSIC będzie wsparcie NASIC (Narodowe Centrum ds. Wywiadu Lotniczego i Kosmicznego) i MSIC (Centrum Wywiadowcze ds. Pocisków i Przestrzeni Kosmicznej), w celu lepszej koordynacji zadań wywiadowczych, nie zaś zastąpienie tych jednostek.
Narodowe Centrum Wywiadu Kosmicznego ma pomóc w lepszym rozpoznaniu zarówno zagrożeń dla zasobów kosmicznych Stanów Zjednoczonych, jak niebezpieczeństw grożących USA z kosmosu – powiedział senator Roberts.

fas.org


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt