wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-28| GIS, Mapy, Firma, Software, Instytucje

Intergraph zbuduje portal NATURE-SDIplus


Firma Intergraph wygrała przetarg na budowę wielojęzycznego europejskiego geoportalu przyrodniczego NATURE-SDIplus, który będzie oferował zestandaryzowane usługi, dane i metadane dotyczące stanu środowiska i jego ochrony w obrębie całej Wspólnoty.

Projekt NATURE-SDIplus jest częścią programu eContentplus (ustanowionego przez Parlament Europejski i Radę 9 marca 2005 r.). Oprócz budowy wspólnotowego geoportalu celem przedsięwzięcia jest również opracowanie europejskiego profilu metadanych geośrodowiskowych (zgodnego z normami ISO 19115/119 oraz wytycznymi dyrektywy INSPIRE), a także opracowanie jednolitego modelu bazy danych przestrzennych o charakterze tematycznym, umożliwiającego gromadzenie i przetwarzanie w spójnej strukturze danych geośrodowiskowych (głównie warstw tematycznych Protected Sites z aneksu I dyrektywy INSPIRE) zgromadzonych w zasobie poszczególnych państw członkowskich UE.

Źródło: Intergraph, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt