wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 4
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-27| GIS, Mapy, Edukacja, Ludzie

Powstanie szczegółowa mapa Antarktydy


Chińscy naukowcy, którzy biorą udział w 26. narodowej wyprawie na Antarktydę, zapowiadają, że jeszcze w tym roku skończą prace nad szczegółową mapą lodowego kontynentu.

Jak podaje chiński serwis Xinhuanet, będzie to najbardziej dokładna mapa, jaka powstała dla Antarktydy. Opracowanie będzie obejmowało: układ lodowców i skał, jeziora, lodowe szczeliny oraz obszary, o okresowej pokrywie śnieżnej. Mapa opracowywana jest m.in. na podstawie 1073 zdjęć satelitarnych Landsat, wykonanych w latach 1999-2002. Dane uzyskano również z wieloletnich badań terenowych. Dokładność mapy będzie wynosiła 15 m. Chińscy naukowcy zapowiadają, że opracowanie kartograficzne Antarktydy zostanie ukończone do końca tego roku.

Źródło: Xinhuanet


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt