wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-26| Mapy, Firma, Ludzie, Imprezy

21 tys. funtów za najlepsze pomysły z zakresu geografii i kartografii


GeoVation, firma zajmująca się rozwiązaniami dla środowiska, ogłosiła konkurs na najlepsze pomysły geograficzne i kartograficzne. Jednym z głównych sponsorów i współorganizatorów przedsięwzięcia jest brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey.

Brytyjski konkurs składa się z dwóch części. W pierwszej z nich, nazwanej GeoVation Ideas Challenge, można zaproponować pomysł, który wykorzystuje geografię czy kartografię. Autor najciekawszego z nich ma szansę wygrać wycieczkę zorganizowaną przez Ordnance Survey. Druga część konkursu, pod nazwą GeoVation Awards Programme, polega na przedstawieniu nie tylko pomysłu, ale również konkretnego sposobu jego realizacji. Do wygrania w tej części jest 21 tys. funtów (10 tys. za najlepszy projekt, kolejne dwa: po 5 tys., a 1 tys. funtów otrzyma projekt wybrany przez publiczność). Wszystkie nadesłane na konkurs pomysły i projekty są dostępne w internecie, można je komentować i oceniać.

Projekty można składać do 4 stycznia 2010 roku na stronie GeoVation. Organizatorzy szczególnie zalecają tematykę związaną z walką z przestępczością, ochrona zdrowia i środowiskiem, jednak ciekawe projekty z innych dziedzin są również mile widziane.

Wśród nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu znalazły się m.in. projekt lokalizacji bezpiecznych przejść dla pieszych na podstawie miejskich kamer, jak również usługa umożliwiająca szybkie odnalezienie najbliższego defibrylatora na terenie Wielkiej Brytanii.
Niestety, uczestnikami konkursu mogą być tylko Brytyjczycy.

Źródło: GeoVation, Ordnance Survey


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS