Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-26| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Software

Leica prezentuje nowe aplikacje do przetwarzania danych ze skanowania laserowego



Firma Leica Geosystems wypuściła na rynek wersję 7.0 oprogramowania Cyclone oraz trzy nowe aplikacje: Cyclone IMPORTER, 3DReshaper oraz Leica ForensicMap Pro. Wszystkie produkty przeznaczone są do pracy na danych pochodzących ze skanowania laserowego.

Nową wersję programu Cyclone wyróżnia przede wszystkim usprawniony silnik przetwarzania chmur punktów, dzięki któremu możliwe jest wyświetlanie i praca na zbiorach danych jeszcze w trakcie skanowania, a także od 3 do 4 razy szybszy import plików pochodzących ze skanerów fazowych. Pozostałe udoskonalenia programu to narzędzie „Traverse Editor” przeznaczone do prowadzenia pomiarów terenowych metodą trawersowania oraz rozbudowany folder pomocy. Nowością jest również oddzielna nakładka Cyclone IMPORTER przeznaczona do bezpośredniego importowania chmur punktów ze skanerów różnych producentów.

Coraz częściej zalety skanowania laserowego doceniają także służby porządkowe, wykorzystując je np. do kartowania miejsc zbrodni. Specjalnie dla tego typu zastosowań firma MicroSurvey we współpracy z Leica Geosystems opracowały aplikację ForensicMap Pro. Łączy ona możliwości starszych programów MicroSurvey z technologią przetwarzania chmur punków opracowanych przez Leikę.

Wśród nowości znalazło się także oprogramowanie 3DReshaper opracowane przez firmę Technodigit SARL (grupa Hexagon AB) i przeznaczone do tworzenia złożonych modeli obiektów lub powierzchni terenu na podstawie chmur punktów ze skanowania laserowego. Nowa aplikacja zaprojektowana jest m.in. dla archeologów, architektów, stoczni oraz geodetów.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS