wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-23| GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Ludzie

Wydano atlas zjawisk związanych z diabetyzmem na świecie


Międzynarodowe Stowarzyszenie Diabetyków (International Diabetes Federation, IDF) wydało Atlas Diabetyzmu. Dostępny jest on w wersji papierowej, jak również w skróconej formie w internecie.

Działalność IDF, poza zapewnieniem opieki nad chorymi na cukrzycę, obejmuje również informowanie społeczeństwa o tej chorobie. Dlatego postanowiono wydać atlas. Dane wykorzystane do opracowań kartograficznych pochodzą z Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Banku Światowego i innych międzynarodowych organizacji. Z opracowanych danych wynika, że obecnie blisko 300 mln osób dotkniętych jest tą chorobą, a w 2030 roku szacuje się wzrost tej liczby do około 440 mln. Walka z cukrzycą znajduje się na liście Milenijnych Celów Rozwoju opracowanej przez ONZ.
Atlas wydano w wersji papierowej (100 stron), która zawiera szczegółowe mapy oraz statystyki obecnego stanu, jak również prognozy związane ze zjawiskiem diabetyzmu. Ponadto część map została udostępniona bezpłatnie w internecie.

Źródło: Diabetesatlas, JM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt