Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-14| Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Komisja od geodezji w Związku Miast Polskich


9 października odbyło się w Warszawie pierwsze spotkanie Komisji Geodezji i Infrastruktury Informacji Przestrzennej przy Związku Miast Polskich. Zespół powołano 23 kwietnia br. m.in. na wniosek m.st. Warszawy, zgodnie z inicjatywą wysuniętą na naradzie geodetów miejskich, która odbyła się 9 marca tego roku.

Gospodarzem i organizatorem posiedzenia było m.st. Warszawa. Spotkanie miało charakter formalno-organizacyjny, m.in. dokonano wyboru kierownictwa komisji.
Przewodniczącym został Wojciech Dyakowski – dyrektor Wydziału Geodezji, Katastru i Inwentaryzacji Urzędu Miasta Łódź, a wiceprzewodniczącymi:
- Ewa Dyrda – geodeta powiatowy, naczelnik Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru Urzędu Miasta Żory,
- Tomasz Myśliński - geodeta m.st. Warszawy, dyrektor Biura Geodezji i Katastru,
- Artur Majer – zastępca dyrektora ds. służby geodezyjnej i kartograficznej, Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ Poznań,
- Wojciech Jeszka – zastępca naczelnika Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Bytom.

W Związku Miast Polskich istnieje obecnie 16 stałych komisji. Nowo powołana Komisja Geodezji i Infrastruktury Informacji Przestrzennej zajmować się będzie sprawami zmian prawa w zakresie geodezji, a także infrastrukturą informacji przestrzennej oraz wymianą danych przestrzennych pomiędzy organami administracji publicznej. W szczególności komisja będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektów stanowisk ZMP w przypadku opiniowania nowych aktów prawnych itp.

W komisji znalazło się 48 osób reprezentujących 43 miasta z całej Polski (Aleksandrów Łódzki, Bielsko-Biała, Brodnica, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Drawsko Pomorskie, Drezdenko, Gdynia, Głowno, Gołdap, Jasło, Jedlina-Zdrój, Kalisz, Katowice, Mielec, Kluczbork, Kozienice, Kraków, Łaskarzew, Łomża, Łódź, Oborniki, Olkusz, Olsztyn, Piekary Śląskie, Piła, Polkowice, Poznań, Radom, Siedlce, Siemianowice Śl., Sieraków, Skarżysko-Kamienna, Sopot, Starogard Gdański, Tarnów, Toruń, Warszawa, Zamość, Zielona Góra, Żory).

Związek Miast Polskich powołano do życia w maju 1990 roku jako organizację samorządów miejskich, której zadaniem jest m.in. wypracowywanie wspólnego stanowiska w sprawach istotnych dla funkcjonowania miast.
Do organizacji należy ponad 300 miast. Szefem związku jest Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. Warto pamiętać, że ZMP działał już w okresie międzywojennym w latach 1917-39.

Źródło: BGiK, JP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS