wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wielodrożność a Galileo
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-12| GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Ludzie

Powstaną mapy dla daltonistów


Brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey opracowała nową grafikę i symbole kartograficzne. Ma to ułatwić interpretację map osobom, które mają problemy z rozróżnianiem kolorów.

Jak podaje OS, ślepota barw to bardzo częsta wada genetyczna, dotykająca głównie mężczyzn. Około 8% populacji ma problemy z odróżnianiem kolorów. Tradycyjne skale barwne wykorzystywane w kartografii (np. lasy oznaczone barwą zieloną, drogi: czerwoną, rzeki: niebieską) są trudne do odczytania dla osób dotkniętych ślepotą barw. Nawet bardzo różne kolory takie jak zielony i czerwony, mogą się jawić dla nich jako odcienie szarości. Dzięki Ordnance Survey problem ten może być rozwiązany.

Źródło: Ordnance Survey


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt