wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mobilne skanowanie na Motławie
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2009-10-06| Teledetekcja, Edukacja, Ludzie, Imprezy

Zmarł profesor Andrzej Majde


1 października po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w Warszawie prof. dr hab. inż. Andrzej Majde. Wybitny fotogrametra, autor wielu wynalazków, pionier fotogrametrii analitycznej w Polsce. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 października o godz. 13 w Warszawie w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61.

Profesor Andrzej Majde (ur. 1937 r.), specjalista w dziedzinie geodezji i fotogrametrii, był nauczycielem akademickim na Politechnice Warszawskiej, Politechnice Śląskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz na uniwersytetach technicznych w Durbanie (RPA) i Ammanie (Jordania). Pracował także w Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie. Autor lub współautor wielu wynalazków i rozwiązań technicznych związanych z zastosowaniem fotogrametrii w przemyśle, a także licznych artykułów naukowych i książek. Członek Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji.
Był cenionym naukowcem, bardzo wymagającym zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Człowiek niezwykłej uczciwości, życzliwy, pogodny i ciekawy świata.

Jerzy Przywara


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Odszedł człowiek zasadami i niezwykle otwartym umysłem.

Panie Profesorze Żegnamy Pana Profesora.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt