wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-23| Geodezja, Mapy, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

Działalność WBGiTR-ów: dwa województwa, dwa różne stanowiskaWojewoda lubuski zaskarżył uchwałę Zarządu Województwa Lubuskiego z 23 marca 2005 r. zmieniającą wcześniejszą uchwałę Zarządu w sprawie nadania statutu Wojewódzkiemu Biuru Geodezji i Terenów Rolnych w Zielonej Górze. Jest to reakcja na skargę Geodezyjnej Izby Gospodarczej skierowaną do wojewody, w której to izba zarzuca ww. uchwale naruszenie przepisów ustawy o samorządzie województwa oraz o gospodarce komunalnej.

Według GIG zakres działania samorządu w zakresie geodezji ustala ustawa Prawo geodezyjne i kartograficzne i powinien on być obszarowo ograniczony do granic danego województwa. Po drugie, samorządowe WBGiTR-y prowadzą działalność stricte komercyjną w dziedzinie geodezji, zamiast ograniczyć się wyłącznie do wykonywania zadań publicznych. Zaskarżając uchwałę, wojewoda zielonogórski podzielił stanowisko izby w tej sprawie.
Warto przypomnieć, że podobną w treści skargę Geodezyjnej Izby Gospodarczej na uchwałę Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie tamtejszego WBGiTR wojewoda podkarpacki zbył pismem, w którym stwierdził „że Sejmik Województwa Podkarpackiego, zatwierdzając statut Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie, nie naruszył w sposób istotny prawa” (patrz GEODETA 6/2006).
Rzeszów od Zielonej Góry dzieli dystans 585 kilometrów.

Jerzy Przywara


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS