wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-09-23| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje

Co nowego w Ordnance Survey


Brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey wciąż poszerza swoją ofertę. 21 września ogłosiła, że na rynku pojawi się nowy produkt: mapy wektorowe OS Vector Map Local. Dzisiaj (23 września) poinformowała o kolejnym nowym produkcie: Land-Form PROFILE Plus czyli modelu terenu 3D.

W tym roku po raz pierwszy od trzech lat Ordnance Survey wypuści na rynek mapę wektorową: OS VectorMap Local. Mapy można wyświetlać w skali od 1:3000 do 1:20 000. Możliwa jest też zmiana kolorów i stylu wyświetlanych obiektów. Jak twierdzą specjaliści z OS, produkt ten będzie bardzo atrakcyjny dla wielu firm.


fragment OS VectorMap Local

Ponadto Ordnance Survey opracowała nowy, precyzyjny model terenu 3D: Land-Form PROFILE Plus. Obecnie pokrywa on 65 tys. km kw. powierzchni Wielkiej Brytnii, ale wkrótce ma on obejmować obszar całego kraju. Model ten przeznaczony jest głównie dla służb odpowiedzialnych za przeciwdziałanie powodziom, urbanistów i planistów przestrzennych.

Ordnance Survey zaprezentuje swoje nowe produkty (m.in. OS Vector Map Local, OS OpenSpace Pro i OS On Demand oraz Land-Form PROFILE Plus) podczas konferencji Towarzystwa AGI (Association of Geographic Information), która odbędzie się pod koniec września w Stratfordzie. Hasłem spotkania jest „Odkrywanie wartości miejsca”, a OS jest jednym z jego głównych sponsorów.

Źródło: Ordnance Survey


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
SuperGML W dodatku będziemy mieli lepszego GMLa. OS ma dane w GML 2.1.2, my będziemy mieć w 3.2.1!
odpowiedz zgłoś
My byliśmy lepsi... GUGiK wypuścił najpierw TBD, potem BDT, następnie BDOT. Teraz wypuszcza ... jak to to się będzie nazywać ...? W każdym razie będzie super-sharmonizowane i w 5% kompatybilne z normami ISO 19100. Cudze chwalicie a swego nie znacie ;)
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS