wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-09-23| GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje

MGGP Aero współpracuje z AeroGRID


Firma AeroGRID posiadająca jeden z największych zasobów zdjęć lotniczych z całego świata podpisała z przedsiębiorstwem MGGP Aero umowę o udostępnianiu zdjęć lotniczych Polski.

Spółka MGGP Aero jest w Polsce jednym z głównych dostawców usług fotolotniczych i fotogrametrycznych. Posiada m.in. wysokorozdzielcze zdjęcia wszystkich głównych miast Polski. Spółka AeroGRID, która dąży do posiadania i dystrybuowania zdjęć lotniczych z całego świata, będzie również wykorzystywać zdjęcia lotnicze obszaru Polski. Prezes Zarządu MGGP Aero Jacek Siedlik powiedział, że dzięki współpracy z międzynarodową firmą zwiększy się wykorzystanie zdjęć lotniczych Polski, co przyniesie obustronne korzyści.

Źródło: GeoConnexion


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Skaning? To MGGP aero coś kiedyś skanowało? Pierwsze słyszę. Jeszcze niedawno próbowali wmawiać ludziom na prawo i lewo, że zdjęcia są lepszym źródłem danych od chmury punktów w kontekście generowania NMT, a teraz przypisują sobie nie swoje referencje... powodzenia.
odpowiedz zgłoś
?? załóżmy swój CODGiK w którym będą płacić za zdjęcia
odpowiedz zgłoś
Znawcy Kolego, przecież możesz sobie zadzwonić do Urzędu i Ci potwierdzą jeśli uprzejmie spytasz. Ja tak zrobiłem. Zwróć uwagę, że nasze nowoczesne, polskie prawo geodezyjne nawet nie wspomina o LiDAR, który jest w Europie standardem... więc pytam Cię: gdzie, komu, jak i dla czego zgłaszać oraz przekazywać dane z lidara... ?
odpowiedz zgłoś
Skaning A tak na marginesie czy jest Ktoś kto może znać wyniki skaningu lotniczego z Zielonej Góry z roku 2007? Szukam paramerów lub chmury punktów do kupienia. W Państwowym Zasobie nie ma a podobno były wykonane w połowie 2007.
odpowiedz zgłoś
CODGIK CODGiK tego nie skomentuje, podobnie jak nie skomentowal braku oplat za wykorzystanie zdjec oraz brak samych zdjec w zasobie a wykorzystanych w ZUMI i serwisie PKT. W kazdym razie pjawil sie kolejny wyrazny sygnal ze mozna to prawo mowiac wprost - olewac bez zadnych konsekwencji.
odpowiedz zgłoś
Ciekawski Ciekawe jak to skomentuje CODGiK w świetle polskiego prawa. Niezależnie od powyższego GRATULACJE. Może będzie to wyłom w dystrybucji własnych zdjęć.
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS