wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-23| GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje

MGGP Aero współpracuje z AeroGRID


Firma AeroGRID posiadająca jeden z największych zasobów zdjęć lotniczych z całego świata podpisała z przedsiębiorstwem MGGP Aero umowę o udostępnianiu zdjęć lotniczych Polski.

Spółka MGGP Aero jest w Polsce jednym z głównych dostawców usług fotolotniczych i fotogrametrycznych. Posiada m.in. wysokorozdzielcze zdjęcia wszystkich głównych miast Polski. Spółka AeroGRID, która dąży do posiadania i dystrybuowania zdjęć lotniczych z całego świata, będzie również wykorzystywać zdjęcia lotnicze obszaru Polski. Prezes Zarządu MGGP Aero Jacek Siedlik powiedział, że dzięki współpracy z międzynarodową firmą zwiększy się wykorzystanie zdjęć lotniczych Polski, co przyniesie obustronne korzyści.

Źródło: GeoConnexion


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Skaning? To MGGP aero coś kiedyś skanowało? Pierwsze słyszę. Jeszcze niedawno próbowali wmawiać ludziom na prawo i lewo, że zdjęcia są lepszym źródłem danych od chmury punktów w kontekście generowania NMT, a teraz przypisują sobie nie swoje referencje... powodzenia.

?? załóżmy swój CODGiK w którym będą płacić za zdjęcia

Znawcy Kolego, przecież możesz sobie zadzwonić do Urzędu i Ci potwierdzą jeśli uprzejmie spytasz. Ja tak zrobiłem. Zwróć uwagę, że nasze nowoczesne, polskie prawo geodezyjne nawet nie wspomina o LiDAR, który jest w Europie standardem... więc pytam Cię: gdzie, komu, jak i dla czego zgłaszać oraz przekazywać dane z lidara... ?

Skaning A tak na marginesie czy jest Ktoś kto może znać wyniki skaningu lotniczego z Zielonej Góry z roku 2007? Szukam paramerów lub chmury punktów do kupienia. W Państwowym Zasobie nie ma a podobno były wykonane w połowie 2007.

CODGIK CODGiK tego nie skomentuje, podobnie jak nie skomentowal braku oplat za wykorzystanie zdjec oraz brak samych zdjec w zasobie a wykorzystanych w ZUMI i serwisie PKT. W kazdym razie pjawil sie kolejny wyrazny sygnal ze mozna to prawo mowiac wprost - olewac bez zadnych konsekwencji.

Ciekawski Ciekawe jak to skomentuje CODGiK w świetle polskiego prawa. Niezależnie od powyższego GRATULACJE. Może będzie to wyłom w dystrybucji własnych zdjęć.

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt