wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-23| GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje

MGGP Aero współpracuje z AeroGRID


Firma AeroGRID posiadająca jeden z największych zasobów zdjęć lotniczych z całego świata podpisała z przedsiębiorstwem MGGP Aero umowę o udostępnianiu zdjęć lotniczych Polski.

Spółka MGGP Aero jest w Polsce jednym z głównych dostawców usług fotolotniczych i fotogrametrycznych. Posiada m.in. wysokorozdzielcze zdjęcia wszystkich głównych miast Polski. Spółka AeroGRID, która dąży do posiadania i dystrybuowania zdjęć lotniczych z całego świata, będzie również wykorzystywać zdjęcia lotnicze obszaru Polski. Prezes Zarządu MGGP Aero Jacek Siedlik powiedział, że dzięki współpracy z międzynarodową firmą zwiększy się wykorzystanie zdjęć lotniczych Polski, co przyniesie obustronne korzyści.

Źródło: GeoConnexion


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Skaning? To MGGP aero coś kiedyś skanowało? Pierwsze słyszę. Jeszcze niedawno próbowali wmawiać ludziom na prawo i lewo, że zdjęcia są lepszym źródłem danych od chmury punktów w kontekście generowania NMT, a teraz przypisują sobie nie swoje referencje... powodzenia.

?? załóżmy swój CODGiK w którym będą płacić za zdjęcia

Znawcy Kolego, przecież możesz sobie zadzwonić do Urzędu i Ci potwierdzą jeśli uprzejmie spytasz. Ja tak zrobiłem. Zwróć uwagę, że nasze nowoczesne, polskie prawo geodezyjne nawet nie wspomina o LiDAR, który jest w Europie standardem... więc pytam Cię: gdzie, komu, jak i dla czego zgłaszać oraz przekazywać dane z lidara... ?

Skaning A tak na marginesie czy jest Ktoś kto może znać wyniki skaningu lotniczego z Zielonej Góry z roku 2007? Szukam paramerów lub chmury punktów do kupienia. W Państwowym Zasobie nie ma a podobno były wykonane w połowie 2007.

CODGIK CODGiK tego nie skomentuje, podobnie jak nie skomentowal braku oplat za wykorzystanie zdjec oraz brak samych zdjec w zasobie a wykorzystanych w ZUMI i serwisie PKT. W kazdym razie pjawil sie kolejny wyrazny sygnal ze mozna to prawo mowiac wprost - olewac bez zadnych konsekwencji.

Ciekawski Ciekawe jak to skomentuje CODGiK w świetle polskiego prawa. Niezależnie od powyższego GRATULACJE. Może będzie to wyłom w dystrybucji własnych zdjęć.

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt