wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-17| GIS, Mapy, Software, Kataster

E-mail do GeoportaluFunkcjonalność krajowego Geoportalu została dzisiaj wzbogacona o nową usługę przesyłania akutalnego stanu mapy w postaci odnośnika.

Operację można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich umożliwia zdefiniowanie przy użyciu jednego przycisku wyłącznie zasięgu przestrzennego oraz informacji o rodzaju wyświetlonej mapy. Drugi – bardziej zaawansowany wymaga zapisania aktualnych ustawień na serwerze Geoportalu. Poza zasięgiem przestrzennym w odnośniku zamieszczona zostanie także informacja o pełnej zawartości stworzonej przez użytkownika legendy (w tym również dane z zewnętrznych w stosunku do Geoportalu źródeł), skali wyświetlanego obrazu, ustawień warstw (kolejność, przezroczystość), itp.

Przesłanie odnośnika przez e-mail pozwala na dzielenie się stworzonymi przez użytkowników kompozycjami, jak również łatwiejsze odnajdywanie w portalu określonych miejsc.

Źródło: Geoportal.gov.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt