wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-16| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software

Kopalnie pod kontrolą SiteMonitor 3Firma 3D Laser Mapping wypuściła na rynek nowe oprogramowanie do monitoringu kopalń odkrywkowych i kamieniołomów. System o nazwie SiteMonitor 3 współpracuje z dowolnym naziemnym skanerem laserowym. Za jego pomocą prowadzi ciągłą i automatyczną obserwację ścian i zboczy obiektów górniczych, zaś w przypadku wystąpienia niewielkich nawet przemieszczeń, generuje zaprogramowany przez użytkownika alarm który wysyłany jest np. e-mailem.

SiteMonitor 3 działa w siedmiu niezależnych trybach pracy, co pozwala na dostosowanie go do wymagań klienta. W podstawowej adaptacji program współpracuje z pojedynczym skanerem, którego pomiary są wysyłane do zewnętrznych urządzeń analitycznych odpowiedzialnych za przeprowadzenie procesów obróbki danych. Bardziej zaawansowane rozwiązanie wykorzystuje immanentny mechanizm analizy i automatycznej detekcji ruchu obserwowanych obiektów. Mobilny moduł ‘Stop & Go’ pozwala na integrację systemu z odbiornikami GPS, co znajduje zastosowanie przy przemieszczaniu skanera.
SiteMonitor 3 posiada szerokie możliwości konfiguracji np. wyróżnienia poszczególnych stref obserwacji i ustalenia interwału pomiarów dla każdej z nich.

Program jest następcą wcześniejszego systemu – SiteMonitor, wykorzystywanego dotychczas na całym świecie w kopalniach diamentów, złota, platyny czy żelaza.

Źródło: 3D Laser Mapping


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt