wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-10| GIS, Mapy, Teledetekcja

GIS online dla straży pożarnejNa uniwersytecie w San Diego opracowano program kompleksowego monitoringu pożarów w czasie rzeczywistym. System stanowi kombinację zobrazowań lotniczych i satelitarnych, a także informacji radarowej, które na bieżąco są dostarczane jednostkom terenowym.

Zdjęcia lotnicze strefy ognia wykonywane są z niskiego pułapu przez należące do Viz Lab samoloty bezzałogowe. Dane o lokalizacji i gęstości dymu pozyskiwane są za pomocą radaru meteorologicznego. Transmisja danych online odbywa się za pośrednictwem należącego do Inmarsat serwisu BGAN (Broadband Global Area Network), co uniezależnia system od połączenia z internetem.

Oprócz sytuacji terenowej obszarów objętych żywiołem, strażacy dostają informację o kierunkach i prędkości rozprzestrzeniania się ognia. Dotychczas korzystali oni tylko z map pokazujących linię ognia dostarczanych w postaci PDF.

Źródło: GisDevelopment


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt