wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bolesławiec w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-10| Mapy, Software

ColorBrewer 2.0: gotowe skale kartograficzne także dla ArcGIS


Uniwersytet Stanu Pensylwania opublikował nową wersję prostej aplikacji ColorBrewer, która umożliwia generowanie profesjonalnych barwnych skal kartograficznych wraz ze zdefiniowanymi kolorami w systemach: RGB, CMYK i HEX. Program udostępniono także w formie nakładki dla pakietu ArcGIS.

Aplikacja została opracowana w technologii Flash, dzięki czemu można ją otwierać w przeglądarce internetowej bez konieczności instalowania. Umożliwia ona generowanie zbieżnych, rozbieżnych i jakościowych skal barwnych o liczbie klas od 3 do 12. Gotowa skala wizualizowana jest na mapie Stanów Zjednoczonych. Nowością w wersji 2.0 jest możliwość włączania warstw cieniowania, sieci drogowej i osadniczej, a także regulacji przezroczystości mapy. Podobnie jak w poprzedniej wersji, przy każdej skali użytkownik uzyskuje informację, czy tak opracowana mapa będzie czytelna na ekranie LCD, po wydrukowaniu lub skserowaniu, a także czy poszczególne kolory będą rozróżniane przez daltonistów.

Funkcjonalność aplikacji została udostępniona również poprzez bezpłatną nakładkę ColorTool dla programu ArcMap.

Źródło: ColorBrewer


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt