wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-10| GIS, Mapy, Software

Nowa wersja Discover GISAplikacje tworzą dwa współpracujące z MapInfo moduły: Encom Discover 11 oraz piąta wersja Discover 3D. Oprogramowanie przeznaczone jest do wykorzystania w geologii, geostatystyce, inżynierii oraz kartografii i dostarcza rozwiązań do magazynowania danych, wizualizacji, produkcji map, analiz oraz modelowania 2D i 3D.

Nowością w Discover 11 jest narzędzie „multi-gigabyte grid” pozwalające użytkownikowi na tworzenie wielogigowych rastrów dla dużych powierzchni bezpośrednio z surowych danych. Nowa wersja zawiera kolejne narzędzia do analiz środowiska. „Hydrology Toolbox” przeznaczony jest do monitoringu: cieków, dopływów, bilansu zlewni, kanalizacji. Nowością w aplikacji jest możliwość prowadzenia analiz czasowo-przestrzennych zjawisk dynamicznych, jak np. wiatr.

Kolejna edycja Discover 3D rozszerza pakiet narzędzi do modelowania zjawisk i procesów przestrzennych. Możliwy jest eksport obiektów pomiędzy modelami 3D i 2D oraz dalsza analiza wymodelowanych obiektów, np. automatyczny projekt lokalizacji odwiertów bądź szybów.

Producentem programu jest australijska firma PBBI (Pitney Bowes Business Insight).

Źródło: PBBI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt