wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-20| Mapy, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Wystawa zdjęć lotniczych „Warszawa z lotu orła”


Na trakcie spacerowym wzdłuż alej Ujazdowskich przed parkiem Ujazdowskim, otwarto wczoraj wystawę wielkoformatowych zdjęć lotniczych pt. „Warszawa z lotu orła”. Autorem blisko setki wielkoformatowych zdjęć jest dr. Marek Ostrowski. Powstała w ten sposób mini-Warszawa z umownymi alejami, placami i skwerami.

Wystawa zorganizowana jest w postaci miasteczka. Obrazy na wystawie, jak ciąg fasad budynków ustawionych w szeregu, układają się w pierzeję ulicy, wzdłuż której podążamy. Na przestrzeni kilkudziesięciu metrów, stolica wzbogaciła się o aleję Konstytucyjną, aleję Warszawskie Zaproszenie, Emocjonalną, Przestrzenną, Inspiracji, Ciekawych Pasji, Parkową, Po Sąsiedzku, Filtrową i Ku Wiśle. Porozdzielane są one placami: zaułkiem Panoramicznym, placem Zegarowym i skwerem Geologicznym. Autor zwraca uwagę na dwa podstawowe czynniki, które uformowały dzisiejszą Warszawę i jej stołeczność: z jednej strony warunki środowiskowe – geomorfologia doliny Wisły i wysoczyzny, a z drugiej tradycje konstytucyjne.
Zdjęcia zostały wybrane z kilkudziesięciu tysięcy zdjęć lotniczych wykonanych przez autora na terenie samej tylko Warszawy.
Honorowy patronat nad merytoryczną stroną ekspozycji objęła JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow.
Wystawa została sfinansowana ze środków m.st. Warszawy, a jej realizatorem jest Stołeczna Estrada. Można ją będzie oglądać do 5 października. Do druku przygotowano już albumy, w których znajdzie się jeszcze więcej informacji i zdjęć. Będzie to Tryptyk Warszawski, którego pierwszy tom – „Spojrzenie Warsa” ukaże się już w drugiej połowie lipca.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wystawy.

PJ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS