Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-19| GNSS, GIS, Mapy, Firma, Software, Ludzie

PPWK S.A.: bez długów, ale i bez technologii MMS


Grupa Kapitałowa PPWK S.A. ogłosiła wyniki finansowe za 2005 rok. Notowana na warszawskiej giełdzie spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży towarów w wysokości 12,85 mln złotych (w 2004 r. – 13,09 mln zł).

Mimo straty osiągniętej na działalności operacyjnej (1,68 mln zł) Grupa zanotowała w 2005 r. zysk netto w wysokości 10,8 mln zł. Był on wynikiem transakcji sprzedaży spółki zależnej Geoinvent Sp. z o.o. (dawniej PPWK Inwestycje) firmie Tele Atlas NV z Amsterdamu.
Grupa Kapitałowa PPWK S.A. zatrudniała na koniec 2005 r. 87 osób. W skład Grupy wchodzą: PPWK S.A., Polska Kompania Dystrybucyjna Sp. z o.o., PPWK Cirrus Sp. z o.o. (nie prowadziła działalności w okresie rozliczeniowym) i Mappa Sp. z o.o. (w likwidacji).
Po wyemitowaniu akcji serii E i sprzedaży Geoinventu (z technologią MMS – Mobile Mapping System) Grupa wyszła z wielomilionowego zadłużenia i dysponuje kwotą co najmniej 11 mln zł wolnych środków.

AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS