Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-18| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

Leica wprowadza nowy system nawigacji maszynami budowlanymiLeica Geosystems zaprezentowała nowy system Leica MNS1200 GNSS do nawigacji maszynami budowlanymi. Jest to pierwszy zestaw nawigacyjny tej firmy przeznaczony do zastosowań w górnictwie i skrajnie trudnych warunkach eksploatacji.

W jego skład wchodzą: odbiornik MNS1200 GG, antena MNA1200 GG i modem radiowy. 72-kanałowy odbiornik pozwala na rejestrację sygnałów z satelitów GPS i GLONASS, a w przyszłości także sygnałów planowanego systemu Galileo i nowej częstotliwości L5 amerykańskiego GPS. W MNS1200 zastosowano technologię FastTrack+ umożliwiającą szybką akwizycję sygnałów satelitarnych, prawie natychmiastowy start odbiornika oraz nieprzerwaną pracę w przypadku pomiarów prowadzonych w obszarach zadrzewionych, wyrobiskach itp. FastTrack+ w połączeniu z odbiorem sygnałów z dwóch systemów satelitarnych zapewnia centymetrową dokładność wyznaczania pozycji. Z kolei rozwiązanie o nazwie SmartCheck+, które zastosowano w MNS1200, pozwala na ciągłe uaktualnianie pozycji wyznaczanych przez system (20 razy na sek.).


Urządzenie jest łatwe w montażu zarówno w kabinie operatora, jak i na zewnątrz maszyny. Oprogramowanie systemu umożliwia m.in. eksport współrzędnych w dowolnym lokalnym układzie. Z kolei eksport zarejestrowanych danych oraz poprawek RTK do innych systemów umożliwa ich zapis w jednym z licznych formatów (NMEA, Leica, CMR, CMR+, RTCM).

AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS