wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-18| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

Leica wprowadza nowy system nawigacji maszynami budowlanymiLeica Geosystems zaprezentowała nowy system Leica MNS1200 GNSS do nawigacji maszynami budowlanymi. Jest to pierwszy zestaw nawigacyjny tej firmy przeznaczony do zastosowań w górnictwie i skrajnie trudnych warunkach eksploatacji.

W jego skład wchodzą: odbiornik MNS1200 GG, antena MNA1200 GG i modem radiowy. 72-kanałowy odbiornik pozwala na rejestrację sygnałów z satelitów GPS i GLONASS, a w przyszłości także sygnałów planowanego systemu Galileo i nowej częstotliwości L5 amerykańskiego GPS. W MNS1200 zastosowano technologię FastTrack+ umożliwiającą szybką akwizycję sygnałów satelitarnych, prawie natychmiastowy start odbiornika oraz nieprzerwaną pracę w przypadku pomiarów prowadzonych w obszarach zadrzewionych, wyrobiskach itp. FastTrack+ w połączeniu z odbiorem sygnałów z dwóch systemów satelitarnych zapewnia centymetrową dokładność wyznaczania pozycji. Z kolei rozwiązanie o nazwie SmartCheck+, które zastosowano w MNS1200, pozwala na ciągłe uaktualnianie pozycji wyznaczanych przez system (20 razy na sek.).


Urządzenie jest łatwe w montażu zarówno w kabinie operatora, jak i na zewnątrz maszyny. Oprogramowanie systemu umożliwia m.in. eksport współrzędnych w dowolnym lokalnym układzie. Z kolei eksport zarejestrowanych danych oraz poprawek RTK do innych systemów umożliwa ich zapis w jednym z licznych formatów (NMEA, Leica, CMR, CMR+, RTCM).

AB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS