wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-13| Prawo, Instytucje

MRR ułatwia procedury odwoławcze od wyników konkursów


Uczestnicy konkursów w programach operacyjnych mogą liczyć na ułatwienie odwołania od negatywnej decyzji o dofinansowaniu. Nowelizacja wytycznych w tej sprawie podpisana 11 sierpnia 2009 r. przez ministra rozwoju regionalnego Elżbietę Bieńkowską dotyczy przede wszystkim tych podmiotów, których projekty, mimo pozytywnej oceny, nie zmieściły się w budżecie przewidzianym w danym konkursie i umieszczone zostały na liście rezerwowej.

Wyrównuje to szanse z (będącymi paradoksalnie w lepszej sytuacji) wnioskodawcami, których projekty zostały odrzucone, ale którzy mieli prawo odwołać się od negatywnej oceny.
Przy pozytywnym rozpatrzeniu odwołania, weryfikacji podlegać będą jedynie te sporne elementy oceny, które uniemożliwiły dofinansowanie projektu. Ocena projektu zawierać powinna informację na temat „kryteriów oceny, których dany wniosek nie spełnił lub punktacji przyznanej za ich spełnienie”.
Nowelizacja wytycznych wejdzie w życie w dniu ogłoszenia w Monitorze Polskim komunikatu ministra rozwoju regionalnego i obejmie konkursy ogłaszane po 19 grudnia 2008 r.

Źródło: MRR


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS