Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-11| Geodezja, Mapy, Prawo, Instytucje, Kataster

Geodezja dla spisu rolnego 2010


W ustawie z 17 lipca 2009 r. o powszechnym spisie rolnym w 2010 r. określono m.in. obowiązki głównego geodety kraju, marszałków i starostów wobec prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w zakresie przekazywania – w ramach prac spisowych – danych z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz ewidencji gruntów i budynków.

Opublikowana 10 sierpnia ustawa (DzU nr 126, poz. 1040) reguluje zakres, formę i tryb przeprowadzenia przez prezesa GUS powszechnego spisu rolnego w 2010 r. oraz przygotowanie i opracowanie wyników. Spis rolny posłuży zebraniu danych o gospodarstwach rolnych od ich użytkowników. Akcja spisowa trwać będzie od 1 września do 31 października 2010 r.

Zgodnie z załącznikiem nr 2 do ustawy, główny geodeta kraju do 29 stycznia 2010 r. przekaże prezesowi GUS z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego: • bazę danych państwowego rejestru granic oraz powierzchni jednostek podziału terytorialnego kraju; • ortofotomapę Polski; • dane z państwowego rejestru nazw geograficznych w zakresie nazw miejscowości.
Z kolei marszałkowie dostarczą prezesowi GUS (do 29 stycznia 2010 r.) Bazy Danych Obiektów Topograficznych dla województw.
Natomiast do 26 lutego 2010 r. starostowie przekażą prezesowi GUS: • dane jednostkowe z ewidencji gruntów i budynków w części opisowej (dotyczące: jednostki rejestrowej gruntów, działek ewidencyjnych wchodzących w skład jednostki rejestrowej oraz powierzchni użytków gruntowych w granicach działki ewidencyjnej) oraz • dane z ewidencji gruntów i budynków w części graficznej (numeryczny opis: granic jednostek ewidencyjnych, granic obrębów ewidencyjnych, granic rejonów statystycznych, granic działek ewidencyjnych).
Ustawa wejdzie w życie 26 sierpnia br.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS