wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-06| GNSS, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Warsztaty GIS dla pracowników służb ochrony przyrody


7-9 października w Krakowie i Zakopanem odbędą się IV warsztaty „Geoinformacja w Parkach Narodowych i obszarach chronionych”. Ich celem jest wymiana doświadczeń i wiedzy z zakresu GIS, a skierowane są głównie do pracowników parków narodowych i innych służb ochrony przyrody.

7 października zajęcia będą odbywały się na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Będą to prezentacje przygotowane przez uczestników warsztatów dotyczące praktycznego wykorzystania geoinformacji w zarządzaniu obszarami chronionymi. Przedstawione zostaną również zagadnienia związane z wdrażaniem dyrektywy INSPIRE.
W kolejne dni (8 i 9 października) warsztaty będą odbywały się w Zakopanem, w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odbędą się tutaj w grupach 8-osobowych zajęcia praktyczne o tematyce: wprowadzenie do ArcGIS, ArcGIS Serwer, analizy przestrzenne w ArcGIS, fotointerpretacja zdjęć lotniczych i satelitarnych, LiDAR: skaning naziemny i lotniczy, metadane jako ważny element INSPIRE oraz GeoWEB od kuchni. Szczegółowe informacje na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: TPN


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS