Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-05| Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Prawo, Przetargi, Ludzie, Instytucje

Wybrano wykonawcę modernizacji i aktualizacji LPIS


31 lipca ARiMR ogłosiła wykonawców 3. części zamówienia na modernizację i aktualizację baz danych systemu identyfikacji działek rolnych (LPIS), w tym opracowanie ortofotomapy oraz postaci wektorowej dla 86 tys. km kw.

Wyniki przetargu składającego się z 5 części ogłoszono już 5 maja (o czym pisaliśmy na geoforum.pl). Jednak zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z 30 czerwca br. dokonano powtórzenia oceny ofert złożonych w trzeciej jego części. W maju wybrano wykonawcę spośród 8 ofert. Za najlepszą uznano wówczas ofertę konsorcjum firm: Geomar S.A. ze Szczecina, Diamond Airborne z Austrii, GISPRO Sp. z o.o. ze Szczecina, GEOMAP Sp. z o.o. z Zielonej Góry oraz OPGK Bydgoszcz. Zostało ono jednak wykluczone z postępowania ze względu na brak możliwości technicznych samolotu (Diamond DA 42 M) do wykonania zamówienia. Jak podaje ARiMR, maszyna ta nie jest dostosowana do montażu wielkoformatowej kamery fotogrametrycznej i nie uzyskała wymaganych certyfikatów na dokonanie odpowiedniej modyfikacji umożliwiającej jej montaż.
Wykluczone zostało również konsorcjum firm: OPGK Olsztyn, Heliiberica Fotogrametria z Madrytu, OPEGIEKA Elbląg, Sprint Sp. z o.o. z Olsztyna, Geokart-International Sp. z o.o. z Rzeszowa, które nie przedłużyło ważności ani nie wniosło nowego wadium w okresie przeprowadzania powtórnej oceny ofert.
Dwa kolejne konsorcja: Techmex S.A. z Bielska-Białej, COWI z Danii, COWI Polska Sp. z o.o. z Wrocławia, Koncept Sp. z o.o. z Krakowa oraz konsorcjum Sygnity S.A. z Warszawy, Eurosense z Budapesztu nie wyraziły zgody na przedłużenie okresu związania ofertą.

W postępowaniu ostatecznie pozostały więc 4 oferty. Za najkorzystniejszą zamawiający uznał ofertę konsorcjum MGGP S.A. oraz MGGP Aero Sp. z o.o. (obydwie firmy z Tarnowa). Zwycięzca zaproponował wykonanie zamówienia za 3,5 mln zł brutto, jego oferta uzyskała 100 pkt.

Pozostałe oferty złożyły: • konsorcjum: OPGK Rzeszów, Eurosense Sp. z o.o. z Nadarzyna, Aircom Sp. z o.o. z Warszawy (95,57 pkt) • konsorcjum: KPG Sp. z o.o. z Krakowa, Hansa Luftbild Sensorik und Photogrammetrie GnbH z Niemiec, Polkart Sp. z o.o. z Warszawy (97,83 pkt) • konsorcjum WPG S.A. z Warszawy, OPGK Kraków, Geodis Brno spol. S.r.o. z Czech, Polixel S.A. z Warszawy (82,62 pkt).
Jedynym kryterium wyboru była cena.

Źródło: ARiMR


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS