wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-05| Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Prawo, Przetargi, Ludzie, Instytucje

Wybrano wykonawcę modernizacji i aktualizacji LPIS


31 lipca ARiMR ogłosiła wykonawców 3. części zamówienia na modernizację i aktualizację baz danych systemu identyfikacji działek rolnych (LPIS), w tym opracowanie ortofotomapy oraz postaci wektorowej dla 86 tys. km kw.

Wyniki przetargu składającego się z 5 części ogłoszono już 5 maja (o czym pisaliśmy na geoforum.pl). Jednak zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z 30 czerwca br. dokonano powtórzenia oceny ofert złożonych w trzeciej jego części. W maju wybrano wykonawcę spośród 8 ofert. Za najlepszą uznano wówczas ofertę konsorcjum firm: Geomar S.A. ze Szczecina, Diamond Airborne z Austrii, GISPRO Sp. z o.o. ze Szczecina, GEOMAP Sp. z o.o. z Zielonej Góry oraz OPGK Bydgoszcz. Zostało ono jednak wykluczone z postępowania ze względu na brak możliwości technicznych samolotu (Diamond DA 42 M) do wykonania zamówienia. Jak podaje ARiMR, maszyna ta nie jest dostosowana do montażu wielkoformatowej kamery fotogrametrycznej i nie uzyskała wymaganych certyfikatów na dokonanie odpowiedniej modyfikacji umożliwiającej jej montaż.
Wykluczone zostało również konsorcjum firm: OPGK Olsztyn, Heliiberica Fotogrametria z Madrytu, OPEGIEKA Elbląg, Sprint Sp. z o.o. z Olsztyna, Geokart-International Sp. z o.o. z Rzeszowa, które nie przedłużyło ważności ani nie wniosło nowego wadium w okresie przeprowadzania powtórnej oceny ofert.
Dwa kolejne konsorcja: Techmex S.A. z Bielska-Białej, COWI z Danii, COWI Polska Sp. z o.o. z Wrocławia, Koncept Sp. z o.o. z Krakowa oraz konsorcjum Sygnity S.A. z Warszawy, Eurosense z Budapesztu nie wyraziły zgody na przedłużenie okresu związania ofertą.

W postępowaniu ostatecznie pozostały więc 4 oferty. Za najkorzystniejszą zamawiający uznał ofertę konsorcjum MGGP S.A. oraz MGGP Aero Sp. z o.o. (obydwie firmy z Tarnowa). Zwycięzca zaproponował wykonanie zamówienia za 3,5 mln zł brutto, jego oferta uzyskała 100 pkt.

Pozostałe oferty złożyły: • konsorcjum: OPGK Rzeszów, Eurosense Sp. z o.o. z Nadarzyna, Aircom Sp. z o.o. z Warszawy (95,57 pkt) • konsorcjum: KPG Sp. z o.o. z Krakowa, Hansa Luftbild Sensorik und Photogrammetrie GnbH z Niemiec, Polkart Sp. z o.o. z Warszawy (97,83 pkt) • konsorcjum WPG S.A. z Warszawy, OPGK Kraków, Geodis Brno spol. S.r.o. z Czech, Polixel S.A. z Warszawy (82,62 pkt).
Jedynym kryterium wyboru była cena.

Źródło: ARiMR


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To na MGGP spadnie grad pieniędzy. Gratuluję
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS