Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-05| Geodezja, Sprzęt

Nowy tachimetr Sokkia NET05X


Oferta firmy Sokkia Topcon Co. wzbogaciła się o nowy tachimetr NET05X przeznaczony do prac geodezyjnych i budowlanych, gwarantujący pomiar kątów z dokładnością do 0,5°.

Dzięki technologii EDM urządzenie mierzy odległości z dokładnością do 0,5 mm + 1 ppm (na tarczę celowniczą – zasięg do 200 m), 0,8 mm + 1 ppm (pomiar lustrowy – zasięg do 3,5 km) oraz 1,0 mm + 1 ppm (pomiar bezlustrowy – zasięg do 100 m). Czas pomiaru, w zależności od trybu, wynosi od 0,4 s (tracking) do 2,4 s (tryb inicjalny). Tachimetr posiada także silną białą diodę LED do podświetlenia celu oraz modem Bluetooth o zasięgu do 200 metrów. NET05X przystosowany jest do pracy w temperaturze od -20 do +50°C oraz spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP65. Urządzenie posiada ponadto kolorowy, kontrastowy 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz wraz z podświetlaną klawiaturą oraz wyposażone jest w system operacyjny Windows CE.

Źródło: Sokkia Topcon Co.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS