wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-14| Geodezja, Mapy, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy, Kataster

Walne Zgromadzenie Zachodniopomorskiej GIG


10 czerwca równolegle do Walnego Zgromadzenia Geodezyjnej Izby Gospodarczej odbyło się Walne Zgromadzenie Zachodniopomorskiej Geodezyjnej Izby Gospodarczej.

Rada Izby jednomyślnie uzyskała absolutorium i przyjęto sprawozdanie zawierające omówienie spraw, którymi zajmowała się Rada Izby w okresie sprawozdawczym. Były to m.in.:

zmiany struktur i zakresów działania komisji problemowych, przygotowania do obchodów 60-lecia geodezji na Pomorzu Zachodnim, kontakty i uzgodnienia z przedstawicielami władz państwowych, ocena funkcjonującego prawa i jego zgodności z konstytucją, próba uporządkowania wymagań sądów wieczystoksięgowych co do dokumentów będących podstawą zmian w KW, nawiązanie współpracy z władzami Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz kierunku geodezja na Politechnice Koszalińskiej.

Przyjęto także założenia prac na następny okres sprawozdawczy. Zaplanowano m.in.:

udział w pracach nad nowym prawem geodezyjnym, prowadzenie szkoleń zarówno zawodowych przy wykorzystaniu środków Unii Europejskiej, udział w postępowaniach administracyjnych, dotyczących członków ZGIG.

Na zakończenie obrad podjęto uchwałę dotyczącą zobowiązania Rady Izby do udziału w powołaniu i przystąpienia do federacji polskiego wykonawstwa geodezyjnego”. W związku z podjęciem uchwał o podobnej treści przez Geodezyjną Izbę Gospodarczą i Krajowy Związek Firm Geodezyjno-Kartograficznych „Polska Geodezja Komercyjna” otwiera to drogę do zjednoczenia wykonawstwa geodezyjnego we wspólnej organizacji mogącej być partnerem w rozmowach z administracją rządową oraz partnerem do współpracy z innymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi.

Sławomir Leszko


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS