Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-14| Geodezja, Edukacja, Ludzie, Imprezy

Wstępne wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i KartograficznejZnane są już pierwsze wyniki etapu centralnego XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej odbywającego się w tym roku w Opatowie. Na podstawie testów i zadań wyłoniono wczoraj 10 finalistów indywidualnych, a po dodatkowym uwzględnieniu rozwiązań zadań terenowych - najlepsze drużyny. Dziś odbywa się ostatni etap Olimpiady - zadania ustne. Spośród finalistów wyłoniona zostanie trójka laureatów.

Podobnie jak w roku ubiegłym najlepsza okazała się drużyna z warszawskiego Technikum Geodezyjno-Geologiczno-Drogowego, kolejne miejsca zajęły reprezentacje szkół w Wieluniu, Żelechowie, Gdańsku i Jarosławiu.
Najlepszymi w konkursie indywidualnym okazali się: Jarosław Podolak (Warszawa), Mateusz Woźniak (Gdańsk), Artur Telega (Jarosław), Mariusz Kogut (Wieluń), Sebastian Żmuda (Żelechów), Jacek Kruk (Warszawa), Paweł Cieśla (Wieluń), Błażej Ostrowski (Białystok), Krystian Kielar (Rzeszów) oraz Anna Adamek (Lublin).
W tegorocznej edycji udział wzięło 18 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne kształcące w zawodzie technik geodeta. Mimo że od tego roku nie jest to już konkurs, a olimpiada, zasady się nie zmieniły. Zakres jej obejmuje: geodezję, geodezję inżynieryjno-przemysłową, geodezję urządzeniowo-rolną, fotogrametrię, a także przepisy prawne w geodezji i kartografii. Senaty większości wyższych uczelni kształcących na kierunku Geodezja i kartografia podjęły decyzję o przyjęciu z pominięciem procedury kwalifikacyjnej wszystkich 10 finalistów.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS